Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kirik tänab ja tunnustab

Nelipühal, 9. juunil kell 17 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimuval tänujumalateenistusel tunnustatakse teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi.

Pidulikul tseremoonial saavad EELK teeneteristi I järgu ordenid Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku piiskop Martin Hein ja Soome Kiriku emeriitpeapiiskop Kari Mäkinen ning EELK teeneteristi II järgu ordeni kauaaegne EELK vaimulik ja praost Teet Hanschmidt. EELK teeneteristi III järgu ordeneid antakse välja 13 ja nende saajate seas on endine Tallinna linnapea Taavi Aas, EAÕK metropoliit Stefanus, akadeemik, luuletaja ja kirjastaja Hando Runnel ning Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma.

Elutööpreemia pälvib kauaaegne kirikuvalitsuse liige ja OÜ Kiriku Varahaldus juhataja Mati Maanas.

Välja antakse seitse EELK Teeneteristi tunnustusmärki, kolm EELK koostöömedalit, 42 EELK aukirja. Tänatakse ka tublimaid vaimulikke, juhatuse esimehi, kirikumuusikuid, laste-, noorsoo- ja diakooniatöö tegijaid ning antakse välja meediapreemia.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Teeneterist antakse vaimulikule või ilmiktöötajale, kes on ustavalt ja eriti väljapaistvalt või pikaajaliselt teeninud Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut või mõnel EELK tegevusalal osutanud märkimisväärseid teeneid. EELK Teeneteristi võivad pälvida ka isikud, kes ei ole EELK teenistuses. Teeneteriste on välja antud alates 2006. aastast.

Vaata lisaks:

Prindi