Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kirik on kohal ka arvamusfestivalil

Eelmise aasta arvamusfestivalil oli samuti kirikute ala.Foto: Urmas Roos

Eelmise aasta arvamusfestivalil oli samuti kirikute ala.
Foto: Urmas Roos

EELK on ka sel aastal arvamusfestivalil esindatud ning seda õige mitmel moel. Paide kogudus on otsustanud avada sel aastal peale kiriku uste ka kohviku, kus inimesed saavad mõtteid vahetada, konsistoorium aga on arvamusfestivalile läkitanud rändnäituse Eesti piiskoppidest läbi aegade, mida saab näha sealsamas linna keskväljakul kõrguvas kirikus.

Kirikukohvik asub kiriku kõrval ning seal võib mõlemal päeval näha videoprogrammi, mille avab EKNi asepresident Meego Remmel. Sõna saavad ka projektijuhid Eerik Jõks ja Kaisa Kirikal. Arutelu maaelu teemadel käivitab SEMPRE projekti tutvustus. Tegemist on suure kolmeaastase projektiga, millega tahetakse elavdada koguduste koostööd omavalitsustega ning tuua teenused maainimesele lähemale.

Telgikohvikus saab näha ja kuulda eluväärtustest, EELK Perekeskuse inimesed õpetavad kasutama suhete ehituskive ning ekraanile kuvatakse kolmveerandtunnine eksklusiivintervjuu peapiiskop Urmas Viilmaga. Lehitseda saab raamatuid ja infomaterjale, mida toob kaasa Ühiskonnatöö sihtasutuse koordinaator Merle Krigul. Tema on oma varamuga kohal juba teist aastat.

Prindi