Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kingitus EV 100: Vaimulik Viis Vabariigile ehk VVV

Eesti Kirikute Nõukogu korraldab laulude võistluse Vaimulik Viis Vabariigile ehk VVV, mille eesmärgiks on võistluse kaudu leida laule, mis kõneleksid isamaa austusest ja armastusest läbi kristliku usu ja maailmavaate ning annaksid kogu rahva aatelisusele elujõudu.

Heliloojatel on võimalus anonüümselt võistlusele esitada ühehäälse laulu koos tekstiga. Kui laulusid esitatakse rohkem kui 20, siis teeb zürii poolt volitatud komisjon esmase valiku. Esitatud laulud antakse anonüümse materjalina korraldaja poolt valitud muusikutele (esmased esitajad), kes valmistavad neist oma kaemuse kohased kammerettekanded. Parimad laulud arranzeeritakse, kirjastatakse ja kantakse ette Eesti Vabariigi 100-le aastapäevale pühendatud jumalateenistusel 24.02.2018 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus. Võitjatele on ette nähtud rahalised preemiad.

Laul esitatakse paberkandjal aadressil Eesti Kirikute Nõukogu, Tehnika 115, Tallinn 10139. Saadetis ei tohi kanda hilisemat postitemplit kui 1. november 2016. Juurde tuleb lisada suletud ümbrik autori nime ja kontaktidega. Ümbrikule tuleb kirjutada märksõna, mille järgi autor saab ennast identifitseerida. Laulud, mis ei ole esitatud anonüümselt või millel ei ole kaasas nimetatud ümbriku, diskvalifitseeritakse võistluselt. Kõik võistlusel osalevad autorid on automaatselt osalised stipendiumikonkursis. Võitjate preemiad makstakse välja stipendiumitena.

Täpsem informatsioon Eesti Kirikute Nõukogu kodulehelt www.ekn.ee.

Prindi