Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kesk-Euroopa kristlikud kohtumispäevad, 07.-10.07.2016

Kesk-Euroopa kristlikud kohtumispäevad 20167.-10. juulini 2016 toimuvad Budapestis Ungari Oikumeenilise Nõukogu korraldamisel Kesk-Euroopa kristlikud kogunemispäevad.

Traditsioon sai alguse kuue maa kirikute kohtumisena ning kokku tullakse igal teisel või kolmandal aastal ühes Kesk-Euroopa linnadest. Saksamaa (Görlitz, Dresden), Tšehhimaa (Praha), Slovakkia (Bratislava) ja Poola (Wrocław) järel on nüüd kord Ungari käes.

Käesoleva aasta kogunemispäevade teemaks on „Teie olete maa sool“ (Matteuse 5:13). Oodatakse ligikaudu 4000 osalejat, sh kuni 600 noort. Kavas on ettekanded, paneeldiskussioonid, kontserdid ja töötoad, mis kosutavad nii hinge kui vaimu. Noorteprogramm sisaldab spordivõistlusi, popmuusika kontserte, teatrietendusi, paneeldiskussioone ja töötube.

Kogunemispäevade töökeelteks on saksa, tšehhi/ slovaki, poola ja ungari keel. Noorteprogrammis kasutatakse ka inglise keelt.

Registreerimine on avatud kuni 31. märtsini 2016 kogunemispäevade ametlikul kodulehel: www.foldsojatalalkozo.hu/ (avaneb ka inglise keeles). Registreeruda saab nii üksikisiku kui grupina, võimalik on broneerida majutus ja tellida ette toitlustamine. Kõik kulud (sõit, majutus, toitlustamine jm) tuleb osalejatel endil kanda.

Lähemat teavet kogunemispäevade kohta leiab lisas olevast programmist ning kogunemispäevade kodulehelt (vt ülal).

Eva-Liisa Luhamets

Rahvusvaheliste ja avalike suhete assistent
EELK Konsistoorium
Kiriku plats 3, 10130 Tallinn
Tel. 627 7359
eva-liisa.luhamets@eelk.ee

Prindi