Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kaheksa sajandit Maarjamaad pidulik tänupalvus ja juubeliaasta lõpetamine

Küünlamaarjapäeva eelõhtul, 1. veebruaril kell 16 toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus juubeliaasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ pidulik lõpetamine. 

Tänuõhtul tehakse kokkuvõte ja heidetakse pilk tagasi teema-aasta tegemistele, üles on pandud väike näitus aasta jooksul tehtud töödest ja ilmunud materjalidest.

Kontsertosas laulavad ühendkoorid ja lastekoor ning lauldakse ühislaule.
Tänu öeldakse teema-aasta projektide toetajatele – siseministeeriumile, Tallinna linnale, kultuurkapitalile ja paljudele teistele toetajatele. Oma toetuse on andnud Eesti Kirikute Nõukogu, liikmeskirikud, kohalikud kogudused ja omavalitsused. Teema-aasta on ühendanud akadeemilised ringkonnad, kultuuri- ja haridusringkonnad ning palverännakute korraldajad. Suure panuse on andnud muusikakollektiivid.

„Kaheksa sajandit Maarjamaad“ avati 7. septembril 2014 avavespriga Pirita kloostri vanas kirikus. 2014. aasta lõpus ja 2015. aasta jooksul toimus üle Eesti palju erinevaid üritusi Maarjamaa juubeliaasta raames. Suursündmused olid suvine kirikupäev „Maarjamaa – Isa maa“ ja laulupidu Tartus ning sügisel peetud konverents „Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse“ Tartu Ülikoolis. Uuendati Maarjamaa pühendamist Jumala Emale vastavalt Rooma-Katoliku Kiriku traditsioonile. Maarjamaa aastale pühendati palju kontserte, konverentse, avati näitusi ja korraldati palverännakuid. Juubeliaasta raames avati esmakordselt jõulusõimede tänav Tallinnas Vene tänaval.

www.maarjamaa800.ee

Prindi