Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kaarli kiriku Walckeri oreli kapitaalremondi teine etapp on valmis

Jaanuaris 2016 alanud Eesti suurima Walckeri oreli kapitaalremondi teises etapis on parandatud oreli teine ja kolmas manuaal. Töid teostas Mäeväli Orelitöökoda OÜ ja see läks maksma 60 864 eurot.

Remondi läbiviimiseks käivitati 2013. aastal annetuskampaania „Viled hüüdma“, mille tulemusena on kogutud pea 108 000 eurot, lisaks on Tallinna linn käesoleval aastal toetanud oreli remonti 50 000 euroga. Oreli kapitaalremondi kogumaksumus ulatub umbes 250 000 eurole. Järgmisel, 2018. aastal, ootab ees pedaali registrite-vilede remont ja oreli põhjalik intoneerimine.

10. oktoobril kell 16.30  saavad huvilised Kaarli kirikus oreliga tutvuda. Orelit esitlevad orelimeister Toomas Mäeväli, tema tütar Johanna Marie, Toomas Trass ja koguduse organist Piret Aidulo. Kohtumisele järgneval muusikaõhtul kell 17.30 esinevad organistid Toomas Trass ja Piret Aidulo, kaastegevad trompetisolistid Indrek Vau ja tema õpilane Eesti Muusikaakadeemiast Samuel Jalakas, kes oli tegev ka meie oreli restaureerimistööde juures.

Olete oodatud!
Lisateave kontserdi kohta:
Kaarli koguduse muusikajuht ja peaorganist
EELK Tallinna Toompea Kaarli Kogudus
Telefon: 5300 8796
E-post: piret.aidulo@eelk.ee

Prindi