Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Isadepäeva konverents 2016

isadepaevakonverents-2016-17. novembril toimub Tallinnas Õpetajate majas (Raekoja plats 14) SA Väärtustades Elu poolt korraldatav isadepäeva konverents „Issi ja emme, miks te enam ei kallista?“

Värskest PREP-paarisuhtekoolituse mõju uuringust tuleb esile terav vastuolu, mis on ka psühholoogide hinnangul paljude Eesti perede lagunemise põhjuseks. Enda sõnul hindab Eesti mees kõrgelt armastust, kodu ja lapsi. Küsimusele paarisuhte kohta kinnitab ta järjepidevalt, et „kõik on hästi“. Kuid naised seda ei tunneta.

Vastupidi – naised leiavad, et suhtes puudub nii emotsionaalne kui füüsiline lähedus. Kodus tülitsetakse, halvemal juhul ei räägita enam üldse. Ka seksi on vähe. Lapsed kannatavad, tuttavad väldivad. Paljud tunnevad ennast ära, kuid ühiskond eitab probleemi. Tulemuseks – kõrvalehüpped, alkohol, depressioon või midagi veel hullemat? Kas on ikka tõsi, et kodusõjas surma ei saada?

Nendele ja paljudele teistele paarisuhtega seotud probleemidele otsitakse vastuseid tänavusel isadepäeva konverentsil „Issi ja emme, miks te enam ei kallista?“

Kõnelevad sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna („Kuidas rohkem üksteisest hoolida?”), SA Väärtustades Elu juhatuse liige Karmen Maikalu („Millist peret Eesti vajab?”), Tartu laste tugikeskuse psühholoog-psühhoterapeut Lemme Haldre („Kui seksi ei ole, ei ole ka suhet?“), EELK Viljandimaa praost Marko Tiitus („Miks armastust ei tohi äratada enne, kui see ise ärgata tahab?”), Oleviste Hoolekande juht Riina Solman („Miks läheduse hukk hävitab elu?”), Tervise Arengu Instituudi teadur Kenn Konstabel (PREP uuringu kokkuvõte: „Issi ja emme, miks te enam ei seksi?“), Näitleja Laura Peterson („Mida armastus inimesega teeb?”) Psühhiaater-psühhoterapeut Andres Sild ja vaimulik Meego Remmel („Miks isaks on kergem saada, kui isaks jääda?”) ning SA Tallinna Lastehaigla Psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg („Mida lapsed näevad palju varem, kui vanemad seda endale tunnistavad?”). Debatil pealkirjaga „Miks me ikka veel abielus oleme?” osalevad Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ja abikaasa, graafik Anu Kalm; Kunstnik ja Aasta Isa 2009 Heinz Valk ning abikaasa, kunstiajaloolane Marika Valk. Konverentsi moderaator on Hannes Hermaküla.

Prindi