Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Info- ja tänuüritus “Vägivallavabalt pühadele vastu – ühe mehe muutmise lugu” 20. detsembril

EELK Perekeskus kutsub info- ja tänuüritusele „Vägivallavabalt pühadele vastu – ühe mehe muutmise lugu“, mis toimub kolmapäeval, 20. detsembril kell 14.00-17.30 Hilton Tallinn Park Hotellis Las Vegas konverentsisaalis (F. R. Kreutzwaldi 23).

Info- ja tänuüritusel tutvustame perevägivalla katkestamise protsessi, seniseid kogemusi ning järgmise aasta plaane. Selles on meil abiks Soomes vägivalla tõkestamise programmi Lyömätön Linja läbinud pereisa, muusik Wellu Rowaltz ja psühhoterapeut-koolitaja Miika Peltonen. Wellu Rowaltz räägib oma kogemuste põhjal sellest, mis omab mehe jaoks võtmetähtsust vägivalla tõkestamisel, samuti  lähisuhtevägivalla tekkepõhjustest seoses mehe rolliga ja peale lahkuminekut isaks olemisega. Kas ja kuidas vägivalla toimepanija muutub?

„Saabuvad pühad on paljudes peredes väga ebaturvaline aeg,“ ütles EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala. Ta meenutas, et perevägivalla teema tõstis esile ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid oma tänavu vabariigi aastapäeval peetud kõnes, rääkides Eesti hingeseisundist. Presidendi kodulehel viidatakse politsei andmetele, mille kohaselt tavapärasega võrreldes suureneb lähisuhtevägivalla juhtumitega seotud väljakutsete arv jõulude ajal kaks korda, aastavahetusel veelgi enam. Näiteks 2016. aasta jõulude ja aastavahetuse päevadel teatati politseile perevägivallast kokku 466 korda. „Oleme taas pühade hakul ja mõtleme üheskoos, mida saame teha, et meie peredes oleks pühadel vähem valu ja kannatust,“ kutsus EELK Perekeskuse juhataja üles kaasinimesi märkama ja neile tuge pakkuma.

EELK Perekeskus on tänaseks juba kolm aastat tulemuslikult abistanud peresid vägivallamustri katkestamisel. Keskuse “Sisemise kindluse” sotsiaalprogrammi gruppides osalenud meeste pered on saanud abi ka individuaalselt. Meestegruppide eesmärgiks on lõpetada vägivald ja parandada kõikide pereliikmete turvalisust. EELK Perekeskus töötab mh. inimestega, kes on tarvitanud vägivalda oma perekonnas, lähisuhtes või kardavad, et võivad seda teha. Samuti pakutakse tuge positiivse vanemluse kujundamisel ja paarisuhte ning muude pere psühhosotsiaalsete kriiside korral.

Perekeskuse nõustajad on läbinud Soome Espoo “Lyömätön Linja” keskuse  vägivalla hindamise ja tõkestamise metoodika koolituse ning olnud ise koolitajaks jõustruktuuride ametnikele, kuidas tulla toime vägivalda tarvitanud klientidega. EELK Perekeskuse fookuses on alati lapse heaolu ja turvalisuse parandamine, et Eesti tulevik oleks  turvalisem ja helgem.

EELK Perekeskus tegutseb alates 2014. aastast perede ja laste heaolu suurendamise nimel läbi nõustamise ja koolituste. Aitame ka peresuhetes vägivalda kasutanud meestel muuta väljakujunenud käitumist ning võtta vastutust oma tegude eest. Vägivalda on võimalik tõkestada!

Infopäeva korraldamist toetavad EV Sotsiaalministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna linna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Lääne-Harju vald, Viimsi vald, Suomen Lähetysseura, ELY ja Lyömäton Linja Espoossa ry ning Hilton Tallinn Park Hotell.

Registreerimine ja lisainfo:

Karin Hänilane
EELK Perekeskus
info@perekeskus.eu

tel 5688 5207

EELK Perekeskuse koduleht: www.perekeskus.eu

Prindi