Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Ilmus Thomas-Andreas Põderi raamat inimese ja usukultuuri suhetest

6. veebruaril esitleti EELK Usuteaduse Instituudis Thomas-Andreas Põderi värsket raamatut „Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis“.

Eesti ühe juhtiva süstemaatilise teoloogi monograafia teravdab pilku religioosse tähendusloome loogikale ja avardab arusaamist usu orienteerivast väest. Autor avab raamatu sisu: „Inimesed kujundavad usukultuure ja on ühtlasi nende poolt vormitud ja kujundatud. Erinevad usukultuurid avavad eripäraseid võimalusi või tähendusruume eluks inimesena. Nad kätkevad endas eriilmelisi impulsse suhestumiseks enese suhtes teistsugustega. Kõik inimesed elavad kultuuris ja on seetõttu tingitud ja määratud ka kultuuri paradoksaalsuse kaudu. Jagades seda ühist olukorda, on võimalik siseneda dialoogi ja jagada üksteisega viise, kuidas me oma elus kultuuri määratlematusi määratleme.“

Hetk raamatuesitluselt

Raamatuesitlusel ütles avasõnad usuteaduskonna dekaan, prof Randar Tasmuth. Seejärel jagas raamatu autor roose ning tänusõnu  loomeprotsessis osalenud lähematele abilistele, vanematele ja perele. Oma suurimaks vaimseks õpetajaks nimetas Thomas-Andreas Põder  kunagist õppejõudu Elmar Salumaad. Raamatu ilmumist tervitas ka autori isa, emeriitpeapiiskop Andres Põder, kes samuti meenutas oma õpinguaegu mitmeid põlvkondi usuliselt kasvatanud ja harinud professor Salumaa juhendamisel.

Prindi