Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Ilmunud on Toomas Pauli mõtiskluste kogu

Täna, 9. mail kell 16 esitletakse Viru Keskuse Rahva Raamatus Toomas Pauli uut raamatut. Autoriga vestleb kirjandusteadlane Rein Veidemann.

Teoloogi dr Toomas Pauli artiklikogu „Tõe lõpututel tagamaadel” sisaldab autori esseistlikke sõnavõtte aastatest 2008-2017. Tegu on teosega, mis koondab Toomas Pauli mõtisklusi, tähelepanekuid ja seisukohti elulistel ja päevakajalistelgi teemadel. Enamik kogumikus trükitud kirjutisi on ilmunud kümmekonna aasta jooksul ajalehtedes ja ajakirjades.

1961. aastast vaimulikuna EELK kogudusi teeninud Toomas Paul mõtiskleb kirjatükkides nii kaugete kui ka lähedasemate valupunktide üle ning pakub oma seisukohtadega sageli lohutust paljudele, osates füüsikahuvilise vaimulikuna ühendada pealtnäha vastandlikudki mõtted ja pooled.

„Kui teda järjepanu lugeda, seejuures doseerituna nagu ravimit võttes, siis leiad ühtäkki end võrdluselt: need on tilgad, mis järjekindlalt langedes võivad murendada kivi. Pole kahtlust, meile kulub ära Pauli kohal- ja kõrvalolek,” ütleb raamatule järelsõna kirjutanud Rein Veidemann. Vastse kogumiku toimetaja on Mari Klein, kujundaja Merle Moorlat. Raamatu väljaandja Eesti Keele Sihtasutus.

Toomas Paul on olnud viljakas kirjutaja ja tema sulest on viimastel aastakümnetel ilmunud enam kui kümme teost. Ka on ta koostanud „Eesti piiblitõlke ajaloo” (1999).

Prindi