Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Hingehoiutöö toetuseks korraldatud tuluõhtu ületas esialgsed ootused

11. mail toimus Mustpeade Maja Olavi saalis esimene tuluõhtu hingehoiutöö toetuseks, millel osales 90 kutsutud külalist. Lahketelt annetajatelt koguti 21 199 eurot.

Tuluõhtul osalejaid tervitasid filmi vahendusel kaasrahastajad Ameerikast.

Tuluõhtu korraldamise eesmärk oli aidata hingehoidjatel kergemini jõuda haiguse, leina, kriisi ja muude eluraskuste küüsis olevate inimesteni. EELK UI Tartu Teoloogia Akadeemia juhataja Siimon Haamer kommenteeris, et galaõhtusöögi vormis tuluõhtut korraldas EELK Usuteaduse Instituut esmakordselt ja seetõttu polnud esialgu kindlust, kas Eesti inimesed tulevad sellise ideega kaasa. Siiski oli juba vahetult enne sündmuse toimumist selge, et valitud on õige tee, sest enda osalemisest andis teada 90 külalist.

„Mul on heameel teatada, et kogu tuluõhtuga seonduv sissetulek oli 21 199 eurot. Seega suutsime väljakutse ületada. See on saavutus, mis oli võimalik tänu paljude inimeste soovile midagi ühiselt hingehoiutöö arengu heaks ära teha,“ lausus Siimon Haamer. Ameerika Ühendriikidest oli selle sündmuse puhuks välja pandud 14 000 eurot kaasrahastust. Selle Eestisse täies mahus saatmise tingimus oli see, et siitpoolt suudetakse sama suur summa kokku koguda.

Kõik annetused laekuvad Usuteaduse Instituudi juurde loodud Hingehoiu toetusfondi arvelduskontole ning raha kasutamise üle otsustab fondi nõukogu. Toetusfondi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis aitavad hingehoiuteenust abivajajatele paremini kättesaadavaks teha ja hingehoiu valdkonda Eestis mitmekülgselt arendada. Toetusfondi nõukogu koguneb juunis, et otsustada raha otstarbekohase kasutuse üle. „Kindlasti peame seejuures silmas pikemaid arenguperspektiive, sest see toetusfond ei ole loodud lühiajalise vaatega,” lubas tuluõhtu korraldaja. Usuteaduse Instituudi kodulehelt on leitav Hingehoiu toetusfondi info ning ka kõigi annetajate nimed.

Järgmine tuluõhtu hingehoiutöö toetuseks toimub tuleval kevadel ja siis tahab Hingehoiu toetusfondi nõukogu jagada teavet senistest saavutustest, raha sihipärasest kasutusest ja uutest väljavaadetest.

Hingehoidjate koolitamist on läbi pea kolme aastakümne rahastanud peamiselt EELK, Soome luterlik kirik ja kristlased Ameerika Ühendriikidest. Palju on panustanud ka missioonitundega Eesti inimesed, kes omakasule mõtlemata on valmis kaasinimest hingehädas aitama.

Annetusi hingehoiuöö heaks saab teha igal ajal Usuteaduse Instituudi Hingehoiu toetusfondi arvelduskontole: EELK Konsistoorium, EE411010220270130224, SEB.

Täiendav info:

Siimon Haamer
EELK UI Tartu Teoloogia Akadeemia juhataja
siimon.haamer@eelk.ee
515 9127

Prindi