Hiljuti postmargil jäädvustatud Paldiski kirik valmistub kontserdiks

Paldiski Nikolai Kirik Riho Luuse kujundatud postmargil

1842. aastal ehitatud Paldiski Nikolai kirik  jäädvustati hiljuti Eesti kirikutele pühendatud postmargisarjas ning kiriku head toetajad on võtnud Paldiski pühakoja renoveerimise oma südameasjaks.

Klassitsistlikus kirikuhoones võimutses pool sajandit nõukogude sõjavägi. Hoonet kasutati ohvitseride klubi ja hiljem laohoonena. Kirik taasavati pühakojana 90ndatel aastatel ja nüüdseks on EELK Paldiski Nikolai kogudus kiriku uuesti sisustanud. Säilitada on õnnestunud ka altarimaal „Ülestõusmine” (1888).

Eesti kirikutele pühendatud postmarkide ajalugu on pikk ja sai alguse 1993.aastal ilmunud jõulumarkidest. Jõulumarkidest kasvas välja sari „Eesti kirikud“, mis käivitus 1996.aastal. Eesti kirikud on jõudnud ka mitmetele tähtpäevi ja suursündmusi kajastavatele markidele.

Nikolai kirikut kujutav mark saabus müügile 27. veebruaril, selle trükiarv on 25 000 ja hind postkontorites 0,65 eurot. Margi on kujundanud tunnustatud margikunstnik Riho Luuse, kes on 2005. aastast alates ka teiste kirikutele pühendatud postmarkide autoriks.

Tallinn Music Week (TMW) raames 29. märtsil kell 16.00 – 17.00 toimuval kontserdil Nikolai kirikus musitseerivad mullu Presidendi Noore Kultuuritegija preemiaga pärjatud vokalist ja helilooja Kadri Voorand ning Eesti üks aktiivsemaid bassiste Mihkel Mälgand. Duo omaloomingulises kavas sulanduvad pop, folk ja rock džässiliku improvisatsiooniga. Kontserdikülastajad saavad kohapeal osta ka Nikolai kirikut kujutava kauni margi ja teha annetuse pühakoja taastamiseks.

Vaata lisaks: