Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Harkujärve kirikus tegid hooldekodu kliendid korda betoonist kaldtee

Selle nädala hakul käis Harkujärve kiriku juures usin askeldamine. Kahe tegusa päeva jooksul korrastas Kohila töökeskuse pere oma juhendajate kaasabil kirikusse viiva kaldtee liikumispuudega inimestele.

”Esmaspäeval ja teisipäeval toimunud koolitus-konverents oli mõeldud intellektipuudega inimestele Kohila töökeskusest, et nad saaksid kogemuse betooni valamises ja ühtlasi sisukalt aega veeta,” selgitas Kadri Kesküla EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutusest.

Uusi oskusi õpiti kõiki kaldtee valmimiseks vajalikke toiminguid tehes: esimesel päeval tuli kaldtee puhastada ja korrastada, seejärel ehitada raketis ja järgmisel päeval valada betooni. Ühistegevuses ja vahepeal ühise laua taga süües olid ühendatud töö ja osadus. ”Kui koolitus läbi sai, siis tuldi küsima, et kuhu siis järgmine kord,” rõõmustas Kesküla.

Igapäevaselt on Kohila töökeskuse peamine ülesanne selle töös hoidmine ning inimestele mõtestatud tegevuse leidmine. Töökeskuses tegutsevad juhendaja käe all valdavalt Viliveres asuva Katikodu kliendid, keda on kokku 14, kuid keskuses saavad rakendust ka Kohilas elavad inimesed.

Töökeskuses on käsitöötuba ja tänavu kevadest ka pesumaja, mille teenuseid kasutab kohalik kogukond. Käsitööd on põhiliselt müüdud Soomes. Töökeskuse rahvas käib ka ümbruskonnas abiks, viimati Vilivere kogukonnamaja ehitamisel. Augustis toimuval Arvamusfestivalil on Kohila töökeskus väljas oma käsitöölauaga.

EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutus käivitab Kohila töökeskuse tänavu sügiseks. Tegevus on toimunud Saksa partnerite toel kolmeaastase projekti raames.

Prindi