Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

ESTO 2019 algab avajumalateenistusega Helsingi toomkirikus

Reedel, 28. juunil algab XII üleilmne eesti kultuurifestival ESTO 2019. Esmakordselt algab festival Soomest, avasündmusi korraldavad soome-eestlased.

ESTO traditsiooniline avajumalateenistus toimub Helsingi toomkirikus, kus teenivad EELK peapiiskop Urmas Viilma (Ameerika, Kanada, Austraalia diasporaa), Lääne piirkonna piiskop Tiit Salumäe (Venemaa ja Euroopa diasporaa) ja Tartu piiskop Joel Luhamets.

Teenistusele järgneb suur rahvapidu kiriku kõrval Senati väljakul. ESTO 2019 avakontserdil “Aegade sild” kõlavad laulupidudelt armsaks saanud laulud ja tantsitakse rahvatantse. Avatseremoonial osaleb ka president Kersti Kaljulaid ning peab kontserdil kõne. Väljakul toimub ka suur käsitöölaat. ESTO 2019 avapidu peetakse laeval teel Tallinnasse.

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on “Meie tulevik” ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust pakkuv nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 3. juulini.

Vaata ka:

Prindi