Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Epp Maria Kokamägi Isikunäitus Valgus Maarjamaal Tallinna Jaani kiriku galeriis

Reedel, 29. novembril 2019 avatakse kell 16.00 Tallinna Jaani kiriku galeriis kunstnik Epp Maria Kokamägi näitus Valgus Maarjamaal.

Näitusel esitletavad maalid on valminud 2019. aastal Jaani kiriku galerii isikunäituse jaoks. Maalide läbivateks teemadeks on inglid ja karge põhjamaine loodus. Samuti on valgusel kunstnik Epp Maria Kokamägi maalidel eriline tähendus, valgus on Loojast enesest lähtuv hiilgus ja sära mille kunstnik on maalidele püüdnud, selles on nii puhtust, ülevust kui salapära. Valguses puudub nii pimedus kui kurjus.

Aasta kõige pimedamal ajal on iga valgusekiir püüdmist väärt, kunstniku maalid valgustavad jõuluootuse teed ja inglid on kuulutamas sõnumit. Maalide pealkirjad vaid kinnitavad eelöeldut: “Ingel seisab pärlikarpidel“, “Ingel sätib talveunne“, “Valgus Maarjamaal“, “Kanarbiku saar“ jt.

Kunstniku loomingut on tugevalt mõjutanud kodupaiga maastikud Liivi lahe ääres ning mere valguspeegeldused. Tema töödes on piiritut austust ja alandlikkust ilu ees, mis meie maastikes ja inimestes ikka veel alles on – kui seda vaid märgata osatakse.

Tallinna Jaani kiriku galeriis eksponeeritavate maalide lahutamatuks osaks on kunstniku abikaasa Jaak Arro poolt käsitööna valmistatud puitraamid. Neilt peegelduv kuldne virvendus kutsub sukelduma suvemälestustesse – aega, mil aed oli roheline ja päike paitas soojalt. Näitus jääb avatuks 6. jaanuarini 2020.

Lisateave: 

Epp Maria Kokamägi
https://www.eppmaria.ee/

Erkki Juhandi
Näituse kuraator
e-post: erkki.juhandi@eelk.ee

Tallinna Jaani kirik on avatud: T, N, R 10.00 – 16.00, K 10.00 – 18.00,
Sissepääs kiriku kantselei uksest.

Prindi