Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Enn Kunila kinkis luteri kirikule unikaalse maali

Ettevõtja ja kunstikollektsionäärina tuntud ​Tallinna Toomkoguduse liige Enn Kunila (65) kinkis 16. novembril EELK konsistooriumile Eduard Karl Franz von Gebhardt’i õlimaali “Kristus ristil”.

E. von Gebhardt on loonud nii realistlikke portreid, usulisi kompositsioone, altaripilte kui ka seinamaale. 1866. a valmis Tallinna Toomkiriku altarimaal „Kristus​ ristil“. Selle järgi maalis Ants Laikmaa 1900 – 1901 Pärnu-Jaagupi kiriku altaripildi ning tundmatu autori poolt valminud sama maali koopia kaunistab ka Risti kiriku altarit. Kirikuvalitsusele kingitud maal “Kristus ristil” võib asjatundjate hinnangul pärineda aastast 1865.

Enn Kunila ostis kõnealuse maali circa pool aastat tagasi ühest eesti kunstigaleriist, kindla eesmärgiga kinkida see EELK konsistooriumile. Peale maali ja raami põhjalikke renoveerimistöid tuldigi koos maaliga Toompeale, kirikuvalitsuse hoonesse kinkelepingut allkirjastama.

Jälgides, kuidas maal ettevaatlikult peapiiskop Urmas Viilma kabineti seinale riputati, lausus Kunila: “Tore, kui elus teatud asjad ajapikku oma õige koha leiavad!”

Prindi