Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELTEADE: Peapiiskop Urmas Viilma aastalõpusõnum Toomkirikus 30. novembril kell 15

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma kutsub advendiaja alguses Tallinna toomkirikusse kontsert-mõtisklusele ja sellele järgnevale vastuvõtule riigi- ja ühiskonnategelasi, kellel on mööduval aastal olnud kokkupuude luteri kirikuga või kes on teinud kirikuga koostööd. Peapiiskop analüüsib oma traditsioonilises advendikõnes ühiskonnaelu protsesse ja sõnastab oma aastalõpusõnumi ühiskonda.

Peapiiskopi iga-aastane advendimõtisklus on omamoodi teetähiseks mööduva ja uue kirikuaasta vahel, kus on sobiv hetk vaadata tagasi ja suunata samal ajal pilk ootavalt tulevikku. Viilma selle aastane advendikõne keskendub erinevatele juubeliaastatele ning puudutab Eesti eesistumise teemat. Samuti kommenteerib peapiiskop omalt poolt Eesti Mõjukate TOP 100 ning teeb konkreetse ettepaneku kooseluseadusega seotud patiseisu ületamiseks.

EELK Peapiiskop Urmas Viilma valiti luteri kiriku kümnendaks kirikupeaks 26. novembril 2014 ja seati peapiiskopi ametisse 2. veebruaril 2015. Selle aasta advendikõne on Viilma kolmas aastalõpusõnum peapiiskopina.

Info:

Sissepääs advendiaja kontsert-mõtisklusele Tallinna toomkirikus on kõigile vaba!

Kontsert-mõtisklusele järgnev vastuvõtt on ainult kutsutud külalistele!

Pressi esindajatel palume eelnevalt ühendust võtta regina.hansen@eelk.ee või telefonil 51912995!

Peapiiskopi kantselei
peapiiskop@eelk.ee

6277350

Prindi