Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELTEADE: Peapiiskop Urmas Viilma aastalõpusõnum Toomkirikus 1. detsembril kell 16.00

Peapiiskop Urmas ViilmaPeapiiskop Urmas Viilma kutsub advendiaja alguses Tallinna toomkirikusse kontsert-mõtisklusele ja sellele järgnevale vastuvõtule riigi- ja ühiskonnategelasi, kellel on mööduval aastal olnud kokkupuude luteri kirikuga või kes on teinud kirikuga koostööd. Oma traditsioonilises advendikõnes analüüsib peapiiskop ühiskonnaelu protsesse ja sõnastab oma aastalõpusõnumi ühiskonda. 

Kutsutute seas on Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmeid, välisriikide saadikuid, riigiametite, mitmete omavalitsuste ja valitsusväliste organisatsioonide juhid, samuti partnerkirikute ja partnerorganisatsioonide esindajad.

Peapiiskopi iga-aastane advendimõtisklus on omamoodi teetähiseks mööduva ja uue kirikuaasta vahel, kus on sobiv hetk vaadata tagasi ja suunata samal ajal pilk ootavalt tulevikku. Viilma selleaastane kõne keskendub mööduval aastal riigi, kiriku ja rahva ees seisnud väljakutsetele ning erinevatele kohtumistele nii võimu kui vaimu esindajatega.

EELK peapiiskop Urmas Viilma valiti luteri kiriku kümnendaks kirikupeaks 26. novembril 2014 ja seati peapiiskopi ametisse 2. veebruaril 2015. Selle aasta advendikõne on Viilma teine aastalõpusõnum peapiiskopina.

Info:

Sissepääs advendiaja kontert-mõtisklusele Tallinna toomkirikus on kõigile vaba.
Kontsert-mõtisklusele järgnev vastuvõtt on ainult kutsutud külalistele.
Pressiesindajatel palume eelnevalt kontakteeruda.

Peapiiskopi kantselei
peapiiskop@eelk.ee
6277350

Prindi