Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELKl on külas Luterliku Maailmaliidu liikmeskirikute esindajad

Tänasest, 28. oktoobrist – kolmapäeva, 30. oktoobrini toimub EELK korraldamisel Tallinnas rahvusraamatukogus Luterliku Maailmaliidu (LML) Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna kirikujuhtide konsultatsioon.

1947. aastal loodud LML ühendab ühtekokku enam kui 75,5 miljonit kristlast 99 maal. Asutamisest peale on LML töös olnud olulisel kohal põgenike abistamine ja diakoonia. Tänapäeval saab LML abi ja toetust ligikaudu 2,7 miljonit inimest aastas, töös põgenikega on maailmaliit ÜRO suuruselt viies ülemaailmne partner.

LML keskus asub Genfis ning liikmeskirikud on jaotatud seitsmesse piirkonda: Aafrika, Aasia, Kesk- ja Lääne-Euroopa, Kesk- ja Ida-Euroopa, Põhja-Euroopa, Ladina-Ameerika, Põhja-Ameerika. Aastast 2017 on EELK peapiiskop Urmas Viilma Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna asepresident, kuhu kuulub 16 kirikut 12 maalt ühtekokku 1,2 miljoni liikmega.

Konsultatsioonil osaleb üle 30 kirikujuhi ja esindaja LML-i kuuluvatest kirikutest Ungaris, Rumeenias, Sloveenias, Slovakkias, Tšehhis, Lätis, Venemaal, Poolas ja Eestis. Konsultatsioonist võtab osa ka LML peasekretär õp dr Martin Junge.

Konsultatsiooni päevakorras on muuhulgas arutelud luterliku identiteedi, teoloogilise hariduse ja vaimulike väljaõppe üle, samuti kiriku rolli üle avalikus ruumis.

28. oktoobril on konsultatsioonist osavõtjad ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhid oodatud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti oikumeenilisele vastuvõtule raekojas.

29. oktoobri õhtul korraldab peapiiskop Urmas Viilma konsistooriumi majas konsultatsiooni puhul piduliku vastuvõtu, kus osalevad lisaks väliskülalistele EELK esindajad, kes on seotud LML tööga või juhivad kirikus konsultatsiooniga seotud teemavaldkondi.

LML konsultatsioon algab avajumalateenistusega Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus täna kell 16.00. Rahvusraamatukogus on kirikujuhid täna kell 18.00 – 19.00, homme kell 9.00 – 12.30 ja 16.00 – 18.00 ning kolmapäeval kell 9.00 – 12.30.

Lisainfo: rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete assessor Kadri Eliisabet Põder, 627 7356, kadri.poder@eelk.ee.

 

 

Prindi