Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELK Toetusfond kinkis Tallinna Toomkogudusele Estonia tiibklaveri

Foto: Endel Apsalon

Täna, 22. septembril andis hommikuse jumalateenistuse järel EELK Toetusfond Tallinna Piiskoplikule Toomkogudusele pidulikult üle tiibklaveri Estonia 210.

Klaveri kinkisid kogudusele EELK Toetusfondi nõukogu liikmed ja sõbrad Indrek Laul, Mart Hirtentreu, Marge Sophie Vinkelberg, Heiti Hääl, Jüri Kraft, Väino Kaldoja, Jüri Ehasalu, Janek Mäggi ja Enn Kunila.

Peapiiskop Urmas Viilma tänas toetusfondi poolteise tegutsemisaasta eest ja meenutas, et tänu EELK Toetusfondi liikmete abile on lisaks Tallinna Toomkirikule saanud uue Estonia klaveri ka Tartu Jaani kirik ja on loodud valgusinstallatsioon Narva Aleksandri kirikusse; samuti on fondi eestvõttel korraldatud toetuskontserte väikestes maakirikutes.

Toetusfondi nõukogu esimees Indrek Laul lausus, et Estonia klaveri 2010. – 2012. aastal loodud mudel 210 on klaveritehase üks kõige esinduslikumaid. Indrek Laul tutvustas ka FranzSchuberti üht sisukamat ja nõudlikumat heliteost, sonaati A-duur, mille klaveri üleandmistseremooniale järgnenud kontserdil esitas pianist Tanel Joamets.

Tallinna Toomkoguduse esimees Indrek Treufeldt lubas klaverit vastu võttes koguduse esindajana, et pilli hoitakse ja kasutatakse armastusega, nagu on toomkoguduse vääriline.

Fondi aseesimees Janek Mäggi tuletas oma sõnavõtus meede, et usk ilma tegudeta on surnud ning kutsus sündmusest osavõtjaid ka teiste koguduste heaks annetama. Fondi tegevjuht Annely Neame lisas, et kirikute toetamine tähendab toetada kultuuri – seda, mis meid ühendab.

2018. aastal loodud sihtasutus EELK Toetusfond toetab Eesti kultuurile ja kirikule väärtuslike sakraalehitiste taastamist ja säilitamist ning kirikutes sündiva ja elava kultuuri säilimist ja õitsengut.

Lisainfo:

Annely Neame
SA EELK Toetusfond tegevjuht
tel 5267825
toetusfond@eelk.ee

Prindi