Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELK Perekeskus alustab meestele suunatud “Sisemise kindluse” sotsiaalprogrammiga

EELK Perekeskus alustab sepetembri teisel poolel taas meestele suunatud “SISEMISE KINDLUSE” sotsiaalprogrammiga Tallinnas ja Tartus. Esmakordselt alustab Tallinnas 6. oktoobril tööd ka venekeelne meestegrupp.

Perevägivald on lapse heaolu kahjustav nähtus, milles isad/mehed vajavad alternatiive vägivallale. Kolmandiku lähisuhtevägivalla juhtumite puhul on ohvriks või tunnistajaks laps.

Programmis osalejad on grupi lõppedes tagasisidena muuhulgas märkinud, et teadlikuks saamine iseendaga toimuvast aitab kaasa sisemisele muutusele ning see teeb paremaks nii enda kui ka lähikondsete elu.

Programm sisaldab vähemalt kaht eelnevat individuaaltöö seanssi (a 45 min) ja on osalejale kohustuslikud, ning grupitööd (13 x 2h). Grupitöö algus Tallinnas ja Tartus 20. septembril, venekeelse grupitöö algus Tallinnas on 6.oktoobril 2017.a.

Individuaalseansi käigus kaardistatakse muu hulgas tarvitatud vägivalda ja hinnatakse osalemismotivatsiooni. Grupitöö käigus saavad osalejad teada suhetes toimuvast, oma tunnete ja pingete põhjustest ning õpivad nendega igapäevaselt toime tulema.
Kõikide programmis osalejatega (meestega) sõlmitakse vastavad lepingud ja alguses ning lõpus toimub vägivalla/turvalisuse hindamine.

Pakume grupis osalemist täisealistele meestele, kes soovivad teha tööd oma emotsionaalse tasakaalukuse, enesekindluse, empaatiavõime ja paari- ja peresuhteoskustega, et elada vägivallast vaba elu. Töös rakendatakse Sisemise kindluse programmi meestele, mis on välja töötatud Tartu Ülikooli RAKE teadlaste poolt Justiitsministeeriumi tellimusel ja Sotsiaalministeeriumi rahastusel.

Grupid kogunevad Tallinnas: EELK Perekeskuse ruumides Lastekodu tn. 6a, eelintervjuule registreerumine e-posti aadressil eestikeelsesse ja venekeelsesse gruppi: info@perekeskus.eu, tel: 5688 5207

Tartus: EELK Tartu Perekeskuse ruumides, aadressil Õpetaja 5, eelintervjuule registreerumine e-posti aadressil tartu@perekeskus.eu, tel 5670 1120

Grupp saab kokku 13 korda ja terve paketi hind on Tallinnas 50€ ning Tartus 30€. Vähekindlustatud ehk vaesuspiiril või alla selle elavatele inimestele on võimalikud kokkulepped.

Projekti toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Sotsiaalministeerium, Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, FELM ja ELY.

Lisainfo:

Karin Hänilane
EELK Perekeskus
info@perekeskus.eu
5688 5207

http://perekeskus.eu/meeste-grupid-sugisel-sisemise-kindluse-programm/

http://perekeskus.eu/программа-мужчина-каков-он-есть/

Prindi