Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

EELK Haapsalu Perekeskuses alustab 18. aprillil tööd leinagrupp

Grupiga kutsutakse liituma täiskasvanud inimesi, kes on kaotanud lähedase inimese. Kokkusaamised toimuvad viiel järjestikusel kolmapäeval 18.04., 25.04., 2.05., 9.05. ja 16. mail algusega kell 18 jaanimajas aadressil Kooli 4, Haapsalu.

Lähedase inimese surmaga kaasneva leina mõju on mitmekihiline. Kaotus toob kaasa muudatused igapäevaelus, puudutab leinaja identiteeti ja tema võimet tajuda ümbritsevat maailma. Lein on alati isiklik ning nõuab enesega tegelemist. Paraku põgenetakse valu eest sageli argiaskeldustesse, teadmata, et allasurutuna on leina mõju meie toimetulekule ja tervisele hoopis pikaajalisem.

Leinagrupi eesmärgiks on toetada inimest leina läbitöötamisel ning aidata leida uusi lähtekohti ja võimalusi tuleviku jaoks. Hea, kui lähedase kaotusest on möödas pool aastat. Gruppi juhendab diakoonia koordinaator ja teoloog Leena Helena Tölpt ning terapeut Mirjam Tinno. Vajalik on eelregistreerimine, osalustasu ühe korra eest on 5 eurot. Võimalik on ka individuaalne tugi.

Soovijad saavad infot www.perekeskus.euregistreerimine telefonil 56 243 639 või e-posti aadressil haapsalu@perekeskus.eu

EELK Haapslau Perekeskuse tööd toetavad SEMPRE, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Haapsalu linn.

Prindi