Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Brandenburgi motetikoori kontsert 20. oktoobril

Brandenburgi motetikoor loodi 2006. aastal Fred Litwinski poolt, kes on tänaseni koori dirigent. 40-liikmeline koor esitab peamiselt vaimulikku a cappella muusikat 16. sajandist tänapäevani. Lauljad on suures osas pärit Brandenburg an der Havelist ning Brandenburgi, Berliini ja Sachsen-Anhalti liidumaadest, kooriproovi kogunetakse üle nädala.

2012. aastal kandis motetikoor neljas Saksamaa linnas edukalt ette Johann Sebastian Bachi suurteose Missa h-moll. Igal sügisel annab koor mitmeid kontserte, käesoleval aastal esinetakse Tallinnas ning Saksamaal Neuruppinis ja Brandenburg an der Havelis.

Lisaks kontserdile Tallinna Jaani kirikus 20. oktoobril laulab koor ka pühapäeva, 21. oktoobri jumalateenistusel Tallinna toomkirikus, kus teenib peapiiskop Urmas Viilma ning külalisena jutlustab Saksamaa Ühinenud Evangeelse Luterliku Kiriku juhtivpiiskop Gerhard Ulrich, kes on ühtlasi ka EELK partnerkiriku, Põhjakiriku juhtivpiiskop. Sama jumalateenistuse lõpus antakse üle EELK koostöömedal Christoph Eichhornile ning Maarja medal 2018 ja kultuuripreemia Henning von Wistinghausenile.

Prindi