Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Bibliodraama uudne meetod annab Piibli sündmuste mõistmiseks isikliku kogemuse

Piiblit saab nii lugeda, kui ka väga isiklikult kogeda. Möödunud nädalavahetusel tehti ajalugu: Tallinnas Usuteaduse Instituudis toimunud koolitust viisid ühiselt läbi bibliodraama meetodi autor Gerhard Marcel Martin ning rahvusvaheliselt tuntud psühhoterapeut ja sümboldraama koolitaja Mariann Hagbarth. Kaks korüfeed tulid Eestis kokku selleks, et esmakordselt maailmas katsetada, kuidas töötavad kaks võimsat meetodit koos.

Tallinna Jaani kirikus on Tooma palvuste raames bibliodraama meetodit kasutatud Jumala Loo ehk Piiblit läbiva narratiivi uurimiseks juba kaks aastat.

Tooma missa ja Tooma palvuste koordinaatori diakon Annely Neame´i  ning bibliodraama meetodiga hästi kursis olevate Aarne Adleri ning Kreet Auna sõnul aitavad kaks draamapõhist lähenemist teineteist suurepäraselt täiendada: bibliodraama meetod annab võimaluse kogeda pühakirja läbi sõna ja tegevuse, sümboldraama omakorda aitab kehalist kogemust, tundeid ja mõtteid sümbolite abil visualiseerida ning ennast joonistuse abil väljendada. Koolitusel osalenud selgitavad, et selline kombineeritud meetod aitab Piibli kirjakohti täiesti uue nurga alt avastada ning on ühtlasi ka võimas valgusvihk iseendasse.

Tooma Missa toimub Tallinna Jaani kirikus tavaliselt iga kuu viimasel pühapäeval kell 17. Tooma palvused, kus Piiblist Jumala lugu loetakse bibliodraama meetodit kasutades, toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Jaani kiriku keldrisaalis ehk katakombides. Õhtu kestab kaks tundi. Osalema on oodatud kõik, keda huvitavad inimese elu ja Piibli lood.

Prindi