Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Andrus Rõugu maalinäituse “Pööripäev” avamine Viimsis

Andrus Rõugu maalinäitus "Pööripäev"29. mail kell 12.00 (jumalateenistuse algus kell 11.00) avatakse Viimsi Püha Jaakobi kirikus Andrus Rõugu maalinäitus “Pööripäev”.

Näituse pealkiri väljendab Andrus Rõugu isiknäitusel väljas olevaid õlimaale üsna täpselt. Maalid peegeldavad endas ideed ruumi hajususest kontrasti printsiibil. Sulanduvad ja vastanduvad valgus ja vari, hägustub piir oleva ja olematu vahel. Lõikub nii autori vaimuilm kui reaalne tegelikkus. Kujutada oma siseilma saab võimalikuks.

Illusoorse ruumi maailm on kunstnikule südamelähedane teemakäsitlus, milles võib leida talle omast poeetilisust, kui märki näilise maailma ja reaalse tegelikkuse põimumisest. Tihti maalib Andrus Rõuk oma töid sarjadena, ka paralleelselt paarismaalidena, kuid samas on iga teos vaadeldav eraldi tervikuna.

Ergas koloriit, kohati lausa ehmatav avameelsus ja naivistlikuna näiv värvide lihtne vastandprintsiip on iseloomustavad märgid autori loomingus. Ta maalib abstraktseid vorme oma kogemusliku siseilma hingemaastikel. Isiklik sisekaemus väljendub vaatajale ekspressiivsetes abstraktsetes töödes.

Tööde pealkirjad, nagu „Pööripäev“, „Päev ja öö“ või „Avaus teise ilma“ annavad tunnistust läbimõeldud ja isiklikult kogetud maailmatunnetuse vahelduvusest ja kulgemisest. Näitusel väljasolevad maalid on läbilõige autori viimaste aastate loomingust.

Näitus jääb avatuks 6. juulini.

Olete oodatud!

Info:

Erkki Juhandi
Näituse kuraator
erkki.juhandi@eelk.ee

Prindi