Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Allkirjastati Mustamäe kiriku ehitusleping

14. märtsil allkirjastati EELK Konsistooriumis Sihtasutuse Mustamäe Kirik ja firma Ehitus5ECO OÜ vahel leping Mustamäe kiriku ehitamiseks aadressile Kiili tn 9, Tallinn.

Tallinna linn ja EELK sõlmisid 2012. aastal lepingu, millega EELK-le anti õigus linna omandis olevale maale Kiili tn 9 kirik ehitada. Järgmisel aastal viidi läbi kirikuhoone arhitektuurikonkursi, mille võitis Karisma Arhitektid OÜ tööga „Fiat Lux“. Rajatavasse hoonesse on kavandatud kirikusaal, ruumid lastehoiu ja noorte tugikeskuse jaoks, erinevad ringiruumid, mida saab kasutada hingehoidlike vestluste ja diakooniatöö tarvis, kiriku köök ja kiriku kantselei koos abiruumidega.

Peapiiskop Urmas Viilma sõnul on Tallinna linnaosad kirikute kohapealt ebavõrdses olukorras – peaaegu kõik luteri kirikud on koondunud kesk- ja vanalinna, teistes linnaosades, kui Nõmme välja arvata, kirik puudub. “Mustamäele kiriku ehitamisega oleme niisiis astunud suure sammu edasi. Kirikul on alati olnud ja on ka täna kaks ülesannet: Sõna kuulutamine ja inimeste teenimine. Kui need on tasakaalus, siis ei jää kirikud tühjaks, olgu ajad ja ajastud, missugused tahes,“ märkis ta.

Nurgakivi panek kirikule toimub praeguste plaanide kohaselt juunikuus ning loodetavasti on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 2018. aastal võimalik tähistada juba Mustamäe uues kirikus.

Prindi