Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

Meie kirikumuusikud

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | Z | T | U | V | Õ | Ä | Ö | Ü


AIDULO, PIRET (19.08.1963 Viljandi) – Tallinna Toompea Kaarli koguduse muusikajuht, organist-koorijuht ja Tallinna Toomkoguduse organist.

Hariduskäik: Viljandi 5. KK 1971-1978; Viljandi LMK 1972-1978; Tallinna MKK 1978-1982, TRK muusikapedagoogika 1982-1987, orel 1987-1991; EMTA orel MA 1995-1998.

Kutsekategooriad:  A kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Püha Vaimu kog vabatahtlik kj 1983-1986, org-kj 1986-1989;  KMK oreliõpetaja 1991-1999; UI KMO õppejõud 2002-2011; Tallinna Toompea Kaarli kog org-kj al 1989, muusikajuht al 1991; KML juhatuse esimees 1996-2010; kutsekategooriate komisjoni esimees 2000-2010; SA Kirikupäev ja Vaimulik Laulupidu juhatuse esimees al 2012, Tallinna Toomkog org al 2013.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Hiiu PK muusikaõp 1986-1994; lepingulised tööd ERSO, Rahvusooperi Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, RAMi jt kollektiividega al 1987; EMTA liturgiliste ainete õppejõud al 2006.

Väljaanded ja publikatsioonid: artiklid ajalehtedes „Sirp“, „Eesti Päevaleht“, „Muusikaleht“, „Eesti Kirik“.

Autasud ja tunnustused: Eesti Rahvuskultuuri stipendium 1996-1997; H. Lepnurme nim stipendium 2006; EELK teenete risti III järk 2007; Aasta Kirikumuusik 2009.


ALBERI, KAIDI (27.04.1973) - Avinurme koguduse orelimängija


ALLER, KATRIN (28.04.1975 Pärnu) - Tartu Pauluse koguduse orelimängija ja koorijuht.

Hariduskäik: Pärnu Sütevaka Humanitaargümn muusikaosakond klaver, muusikateooria 1994; EMTA muusikateadus, kompositsioon MA 2003.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: KMK muusikaajaloo õppejõud 1997-1999; Tartu Pauluse kog orelimängija, koormeister, dir ja kontsertmeister al 2003.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pärnu Sütevaka Humanitaargümn muusikaosakonna kontsertmeister 1993-1994; EMA raamatukogu bibliograaf 1998, Heino Elleri nim Tartu MK muusikateooria ja kompositsiooni osakonna erialaste, muusikateoreetiliste ja muusikaajalooliste ainete õp ning osakonna juhataja al 2000; Tartu MK bibliograaf 2000-2001; TÜ haridusteaduskonna õpetajate seminar  muusikateoreetilise ja muusikaajaloolise aine õppejõud 2002-2004; MTÜ Tartu Kristlik Noortekodu õp 2003-2004; EMTA Tartu filiaal muusikateoreetilise ja muusikaajaloolise aine õppejõud 2007-2013;

Autasud: EELK tänukiri 2016.


ANJA, TAMBET (29.07.1986, Tartu) - Äksi koguduse organist

Hariduskäik: Heino Elleri nim Tartu MK noorteosakond akordion 2002, orel (3 kursust lisapillina ja 1 kursus erialana) 2003-2007; TÜ õigusteaduskond BA 2006-2013, psühholoogia instituut BA 2014-2017.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Äksi Andrease kog org al 2007.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Eesti Üliõpilaskondade Liit asejuht 2017-2019; TÜ Psühholoogia magistrant  al 2017.

Loominguline tegevus: H. Elleri nim Tartu MKs ja EELK Äksi Andrease kog oreliansambel koos Lehti Anjaga al 2006.


ARIKAINEN, PIRET (snd Jõe 17.04.1970 Keila ) - Harju-Madise koguduse organist

Hariduskäik: Keila KK 1977-1988; Tallinna Pedagoogikakool  eelkooliealine pedagoogika 1988-1990;  UI KMO 2001-2006, EMTA koolimuusika BA 2009-2012.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Harju-Madise kog org alates 2006.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Laulasmaa Kool muusikaõp al 2007; NK “Laulvad Liivad” dir, laste folklooriring al 2013.


ARUSOO, ALEKSANDR (22.07.1977 Tartu) - Kambja koguduse organist

Hariduskäik: EMTA orel 2010

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kambja kog org al 2010


AVI, AIGI (7.02.1967 Tartu) - Palamuse koguduse orelimängija

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1982-1986; TÜ muusikaõp MA 2006-2010; Järvamaa Kutsehariduskeskus tegevusjuhendaja 2018.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Palamuse kog orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Koduhooldus OÜ tegevusjuhendaja


BACHBLUM, AHTI (8.05.1976 Haljala) - Haljala, Kunda ja Viru-Nigula koguduste organist

Hariduskäik: Heino Elleri nim Tartu MK 1995, EELK KMK 1992–1994, Georg Otsa nim Tallinna MK 1996–1998, UI al 2007.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viru prk vikaardiakon al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: teatri “Vanemuine” kooriartist 1994-1999; Haljala Rahvamaja muusikajuht al 2001; Haljala Gümn usundi- ja muusikaõpetuse õp al 2010.


BADINA, INNA (27.01.1966) - Pühajõe koguduse organist


BANDER, ARA (14.05.1956 Võru) - Vastseliina koguduse orelimängija-koorijuht

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1972-1976; TPedI kultuurharidustöö, koorijuhtimine 1981-1986.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Vastseliina kog orelimängija-kj, Võru prk muusikasekr.

Autasud: EELK tänukiri 2017.


BELAN, TATJANA (11.03.1959 Ivangorod) - Narva Maarja koguduse organist

Hariduskäik: Narva MK 1973; Tallinna Pedagoogiline Kool 1980; UI KMO D-kursus 2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Narva Aleksandri kog org 2005-2016; Narva kog org 2016-2017; Narva Maarja kog org al 2017.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Soome Ingeri Seltsi kj Narvas.


DREIMANN, TIMO (05.08.1990 Pärnu) - Tori koguduse orelimängija

Hariduskäik:  TÜ VKA  koolimuusika  BA 2009 - 2013;  TLÜ  muusikaõp  MA 2015 - 2017.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Tori kog orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pärnu Huvialakool Shart muusikaõp al 2013; Pärnu Pensionäride Liidu NK Lauluring dir al 2013; MTÜ Eakate Ühing Elulust NK Eluring dir al 2013.


ELLERMAA, KAI-TÕE (snd Mugra, 1982-1996 Villmann, 14.03.1960 Tartu) - Pärnu Eliisabeti koguduse koorijuht

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1975-1979; TRK koorijuhtimine 1979-1984.

Kutsekategooriad: Koorijuht IV

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Pärnu Eliisabeti kog  tütarlastekoor Elise asutaja, dir ja kunstiline juht al 1990.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pärnumaa Kutsehariduskeskuse huvijuht, muusikaõpetaja ja käsikellade ans juht al 2018.

Heli- ja videosalvestised: "Take Time to be Holy" 2000; "Valguse teel" 2005; "Mu süda usub õnne" 2010; "Helise, Elise 30" 2020.

Autasud: Pärnu linna Noorsootöötaja 2017.


ERIKSON, KÜLLI (snd Margens 01.03.1968 Kohtla-Järve) - Ilumäe, Kadrina ja Käsmu koguduste organist

Hariduskäik: Kohtla-Järve 5. KK 1975-1986; Jõhvi LMK klaver 1974-1982; TÜ ajalugu, spetsialiseerumine kunstiajaloole (eriprogramm Vana-Vene kunsti alal, diplom) 1986-1991; TÜ kunstiajalugu MA 1995-2003; EELK KMK orel 1998-1999; eratunnid Rolf Uusväli juures 2000-2001; EELK UI KMO D-kursus  2001-2003; EELK UI KMO C-kursuse 1. aasta  2004-2005; EMTA kirikumuusika 2005-2007; Trossingeni Muusikakõrgkool (Saksamaa)  rahvusvaheline magistriõppekursus “OrganExpert” 2007-2010, vahetusüliõpilase semestrid Göteborgi Ülikooli GOArt Keskuses ja Rooma Tor Vergata Ülikoolis; Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, majandusarvestus 2014-2017, diplom.

Kutsekategooriad: kirikumuusiku B-kat (organist) ja C-kat (koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kadrina kog org alates 2002; Ilumäe kog org al 2001; Käsmu kog org al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: FIE (töövaldkonnad kirikumuusika, kontserttegevus; oreli- ja kunstiajaloo valdkonna teaduslik uurimine ja ekspertiisid; alltöövõtud orelite restaureerimisel; raamatupidamisteenus)

Autasud: EELK Aasta Kirikumuusik 2015.


GAMS, OLGA (02.03.1968) - EELK Püha Vaimu koguduse ja Tallinna Peeteli koguduse organist

Hariduskäik: Togliatti MK klaver 1987; EELK UI KMO D-kursus 2010; Lübeck – Travemündes Põhja-Elbe kiriku stipendiaat 2011-2012; EELK UI KMO C-kursus 2013.

Kutsekategooriad: kirikumuusiku C-kat (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Püha Vaimu kog org-muusikajuht al 2015; Peeteli kog org al 2008.


GOLTSOV, JÜRI (18.12.1968 Valga) - Valga koguduse organist

Hariduskäik: H. Elleri nim. Tartu MK klaver 1984-1988, EELK KMK 1993-1998.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Valga Peetri-Luke kog organist-koorijuht al 1993.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Valka J.Cimze nim MK (Läti Vabariik), klaveriõpetaja, kontsertmeister 1988-1992, Valga Põhikool, muusikaõpetaja 1992, Valga MK oreliõpetaja, kontsertmeister al 2004.

Autasud: Valgamaa Kultuurkapitali aastapreemia 2002; EELK Aukiri 2013.


GROOTE, EDITH (snd Vohu, 1.12.1967 Tallinn) - Elva koguduse koorijuht

Hariduskäik: Tallinna 20. KK 1975-1986; Tartu Pedagoogiline Kool  muusikapedagoogika 1986-1989; TÜ Haridusteaduste Instituut 2018, lõpetamata.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Elva kog kj ja pühapäevakooli abiõp al 2008.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna 62. KK muusikaõp 1989-1995; Tartu Waldorfgümn eesti keele ja kirjanduse õp 1998-2003; Elva lasteaed Õnneseen Peedu Majades lasteaia muusikaõp 2014-2016; Tartu Waldorfgümn tugiisik erivajadusega lapsele 2016-2017.


GROOTE, STEFAN (25.04.1963 Hagen in Westfalen, Saksamaa) – Elva koguduse organist.

Hariduskäik: Hagen Emsti PK 1969-1972; Hohenlimburgi gümn 1972-1983; Dortmundi Ülikool füüsika 1983-1994; Mainzi Ülikool füüsika doktor 1994-1997; Cornelli Ülikool füüsika järeldoktor 1998-1999; Mainzi Ülikool füüsika professor 2000-2004; eraõpe klaveril 1971-1994, eraõpe orelil 1980-1990, eraõpe tšellol 1989-1994.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Elva kog org al 2004.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÜ Füüsika Instituut vanemteadur al 2004.

 


GUNIN, ÜLLE (nimemuudatused, sünniaeg ja -koht) - Tallinna Püha Vaimu  koguduse koorijuht


GUSTAVSON-RÄTSEP, HELIKA (snd Gustavson, 26.12.1969 Tallinn) - Tartu Maarja koguduse organist.

Hariduskäik: Tallinna 17. KK 1987; EMA muusikapedagoogika 1989-1994; EELK UI pedagoogiline osakond usuõpetaja 1995; Dresdeni Kirikumuusika Kõrgkool 1993-1997; Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar 2014; TÜ eelkoolipedagoogika kursus 2013-2014.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Toompea Kaarli kog kj ja pühapäevakooli õp 1992-1993; Viljandi Jaani kog kj 1999; Karksi Peetri kog org-kj 1997-2008; KML peasekretär 2005-2011; Tartu Maarja kog org-kj al 2011.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Eesti Riiklik Nukuteater valvur-riietehoidja 1986-1990; Nõmme EEV laste näiteringi juh 1987-1988; Kõrgemate Koolide Lõpetanute Segakoori kj 1989-1992; Viljandi Kultuurikolledž õppejõud 1997-2000 (orel, liturgiline orel, hääleseade, koorijuhtimine, praktiline harmoonia); Viljandi Paalalinna Gümn plokkflöödiõp 2002-2003; Kõpu PK muusikaõp 2004-2005; Lõuna-Eesti Pimedate Ühing  ansamblijuht al 2011; Tartu Lasteaed Päkapikk muusikaõp 2011-2014, Tartu Lasteaed Naerumaa muusikaõp al 2014.

Helilooming: 3 naiskoorilaulu, 1 orelipala, 1 klaveripala, 2 koraali, 6 vaimulikku lastelaulu, laulud näidendite tarbeks ning lastelaulud.

Tunnustused ja autasud: EELK aukiri 2013, tänukiri Kõpu Vallavalitsuselt töö eest Kõpu Põhikooli muusikaõpetajana, III koht Roman Toi nimelisel uute kirikulaulude konkursil.


HAAMER, EHA (snd Kelement 26.12.1941 Keila) - Lohusuu, Mustvee ja Tartu Soome koguduste organist

Hariduskäik: Keila KK, UKK kirikumuusika osakond

Kutsekategooriad: D kategooria

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Mustvee kog org-kj ja kantseleiametnik al 1964, Lohusuu kog org al 1964, Maarja-Magdaleena kog org 1976-2013 ja Tartu Soome kog org.

Autasud: EELK teeneterist III klass


HAAMER, MARGIT (snd Tarve, 23.03.1968 Tallinn) - Põltsamaa koguduse ansambli juhendaja, orelimängija

Hariduskäik: Tallinna MKK 1975-1979, Tallinna 4. KK 1979-1983, Tallinna LMK 1979-1983, G.Otsa nim Tallinna MK viiul 1983-1987, TRK viiul 1987-1992.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Jõgeva kog org 1992-1993; Tarvastu kog orelimängija 1996-2006, vok ans juh 1999-2006; Viljandi prk muusikasekr 2001-2003, Põltsamaa kog LK (edaspidi noortekoori) juhendaja 2006-2016, org asendaja al 2006, sekr al 2007, vokaalans juhendaja al 2009.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Rapla LMK viiuliõpetaja 1986-1987; Jõgeva MK viiuliõpetaja 1992-1995; Mustla Rahvamaja mudilasringi juh 1999-2001, Tarvastu Muusika- ja Kunstikool viiuli- ja üldklaveri õp, õppealajuh 2002-2006; Põltsamaa MK viiuliõp al 2006.

Autasud: Aasta Õpetaja 2005 (Tarvastu Muusika- ja Kunstikool), Aasta Õpetaja 2013 (Põltsamaa MK), EELK Aukiri 2017.


HARAK, EVE (27.11.1954) - Võru koguduse orelimängija.


HEINASTE, SIRET (10.12.1968 Paide) - Anna ja Järva-Peetri koguduste organist

Hariduskäik: Paide 3. KK  1976-1987; Tallinna Pedagoogiline Kool muusikaõpetaja ja muusikakasvataja 1987-1990; Viljandi Kultuuriakadeemia kirikumuusik-muusikaõpetaja 2000-2005.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Anna kog org, ansamblijuht al 1996; Järva-Peetri kog org-kj al 2007.  

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Türi MK õpetaja ja kontsertmeister al 1999; Türi Kultuurikeskus, SK dir al 2002; Türi Kultuurikeskus, naisansambli “Naized” juh al 2006; Türi Kultuurikeskus meesansambli “Avaja” juh al 2008.

Autasud: EELK Aasta Kirikumuusik 2010; Järvamaa teenetemärk 2016.


HERMANN, TIIA (1.06.1969) - Saarde koguduse orelimängija

Hariduskäik: Heino Elleri nim Tartu MK

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Saarde kog orelimängija-kj

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kilingi-Nõmme MK õp; Surju PK õp


HINSBERG, KRISTI (7.04.1982 Rapla) - Järvakandi ja Rapla koguduste orelimängija

Hariduskäik: EMTA

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: klaverisaatja


HOIDRE, KRISTIINA (30.04.1952) - Tallinna Püha Vaimu koguduse organist

Hariduskäik: Tallinna MK klaver 1970-1973; TRK  orel ja klaver 1973-1978.

Kutsekategooriad: B-kat kirikumuusik (organist)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Püha Vaimu kog org

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:

Autasud: EELK aukiri 2012.


HOKKONEN, MALLE (snd Tiidemann 18.07.1954 Märjamaa) – Vormsi koguduse orelimängija.

Hariduskäik: Paeküla Algkool 1961-1965; Märjamaa KK 1965-1971; Rakvere Pedagoogika Kool  lasteaia kasvataja  1971-1975;  TLÜ pedagoogika.BA 2002-2005, MA 2005-2009.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Vormsi koguduse  orelimängija al 1997.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Rakvere Kaubastu pakkija 1973, Vormsi sovhoosi lastepäevakodu kasvataja, juhataja 1975-1977, selektsionäär-zootehnik 1977-1980, Vormsi Küla RSN TK esimees 1980-1986, A/s „West“ Vormsi klubi juhataja 1986-1992, Vormsi PK õp al 1992.

Autasud: Läänemaa aasta õppija  2006, Aasta õppija 2009 Läänemaal, Vormsi Valla tänukiri aktiivse muusikaelu ja kogukonna eestvedaja ja kajastuse eest 2018.


HUMAL, ANNA (snd Saar 31.05.1971 Tallinn) – Tartu Pauluse koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Kohila KK 1978-1989; Kohila LMK 1978-1986; TÜ filosoofiateaduskond eesti keel ja kirjandus 1989-1994; UI KMO org-kj 1994-2001; EMTA orel MA cum laude 2008-2013.

Kutsekategooriad: A-kat organist, B-kat koorijuht

Töökohad, ametid ja ülesanded EELK-s: Tartu Pauluse kog org al 1997, kj al 2001, beebikooli juhendaja 1997-2007; Tartu Pauluse Kirikumuusika Seltsi kunstiline juht; Tartu prk muusikasekr.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tartu Luterliku Peetri Kooli muusikaõpetaja ja koorijuht al 2018, H. Elleri nim Tartu MK liturgilise orelimängu õp al 2018.

Väljaanded ja publikatsioonid: koostaja “Isade õnnistus” 2015, toimetaja “Laululinnu lood” 2016.

Helisalvestised: CD “Ühel hommikul” (bariton Atlan Karp, orel Anna Humal, 2017), CD “Kui armsad on Sinu hooned” (Tartu Pauluse muusikakollektiivid, solistid ja orel, 2017).

Autasud: Normannite orelipäevade koraali võistumängimise võitja 2002; Artur Kapi nim. organistide konkursi III preemia ja laureaaditiitel 2010, EELK aukiri 2013, EELK Aasta Kirikumuusik 2016.


JALAKAS, ANNE (15.02.1966 Tallinn) - Kuusalu koguduse orelimängija ja koorijuht, Leesi koguduse orelimängija

Hariduskäik: Tallinna 22. KK muusikaklass, plokkflööt ja klaver 1974-1977; J. Köleri nim. Viljandi 4. KK 1977-1985;  Viljandi NäidisLMK,  plokkflööt ja flööt 1978-1985;  G. Otsa nim. Tallinna MK, flööt, lõpetamata 1985-1987; TRK  flööt, kaugõpe 1987-1989; EMA flööt BA 1997-2001; EMTA interpretatsioonipedagoogika flööt MA 2008-2009.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kärdla, Reigi ja Pühalepa kog orelimängija, kj ja ppk õp 1987-1997; Leesi kog  orelimängija al 1998; Kuusalu kog orelimängija-kj al 1998.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kärdla lastesõim, kasvataja abi 1987-1988; Kärdla MK flöödi- ja plokkflöödi õp 1992-1997; Kuusalu KK flöödi- ja plokkflöödi õp al 1999; TLÜ plokkflöödi ja flöödi lektor 2009-2011.

Autasud: EELK aukiri 2012; EELK Teeneteristi tunnustusmärk 2016.


JOHANSON, RUTH (12.04.1955) - Vigala koguduse orelimängija.


JÕKS, EERIK (12.09.1970 Tallinn) –  Tallinna Toompea Kaarli Koguduse muusik, Pühalaulu Kooli õpetaja, muusikateadlane, laulja, helilooja.

Hariduskäik:  University of Limerick  Kirikulaul MA 2001 (juh Katarina Livljanič, Helen Phelan, Lila Collamore, Catherine Sergent); University of York muusikateadus PhD 2010 (juh Nicky Losseff); EMTA järeldoktorantuur 2011–2014 (juh Jaan Ross).

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Kaarli koguduse tütarlastekoori dir 1994–1996; Kaarli kiriku remondi kuraator 2011–2012; Tallinna Toompea Kaarli kog Pühalaulu Kooli õp al 2012; peapiiskopi assistent 2016–2017; Lauluraamatu komisjoni liige al 2017, sekr al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: EKN täitevsekretär 1996–2004, teadur 2006–2017;  EMTA lektor: muusikalugu al 2011, hümnoloogia al 2011, eesti kultuur ja keel al 2018, praktilise kirikulaulu individuaalõpe al 2018, EMTA teadur 2011–2014;  EMTA muusikateaduse, interpretatsiooni- ja muusikapedagoogika ning kultuurikorralduse osakonna peakoordinaator al 2018.

Autasud: Kaitsejõudude peastaabi peakaplani tänukiri 1999; EKN tänukiri 2011; EELK Teeneteristi III järk 2012; Soome Meremeeste Misjoni teenetemärk 2015.


JUURSALU, VAIKE (snd Järg 14.02.1956 Narva-Jõesuu) - Kose ja Tuhala koguduste organist

Hariduskäik: H.Elleri nim Tartu MK klaver 1974- 1978; EELK KMK orel 1999-2001 ; EMA täienduskoolitus, gümn muusikaõp 2002- 2004; TÜ slaavi filoloog BA ja vene keele õp MA 2004-2011.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kose kog org al 2001.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kose Gümn vene keele õp al 2011.


JÜRJO, TUULIKI (snd Kade, 1986-2000 Aabmets 15.10.1966 Tartu) – Viljandi Jaani koguduse organist-koorijuht, Pauluse koguduse organist, Paistu koguduse organist-muusikajuht.

Hariduskäik: Tartu 2. KK 1984, TRK muusikapedagoogika  1989, Tartu Elleri nim MK orel 2001, EMTA orel, MA  2010; täienduskoolitused ja meistrikursused Eestis ja Saksamaal (Jaan-Eik Tulve, David Timm, Peter van Djik, Edouard Oganessian).

Kutsekategooriad: A-kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Maarja kog kj 1992-2000, org 1995-2000; Narva Aleksandri kog org-kj, muusikajuht 2000-2014; Viru prk muusikasekr 2005-2011; KML juhatuse liige al 2007, esimees al 2011, sekretär-projektijuht al 2015; kirikumuusika kutsekomisjoni esimees al 2015; Viljandi Jaani kog muusikajuht al 2015; Viljandi Pauluse kog org al 2015; Jumalateenistuselu ja kirikumuusika komisjoni liige al 2016; Lauluraamatu komisjoni liige al 2017;  Viljandi prk muusikasekr al 2017; Paistu kog org-muusikajuht al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kostivere 8-kl kooli muusikaõp 1988; Tartu 2. LMK solfedžo, üldklaveri ja muusikaloo õp 1989-2000, Narva Eesti Gümn muusikaõp ja kj 2000-2014, Narva Koorikool oreliõp 2003-2014, MTÜ Narva Kontsert produtsent ja tegevjuht al 2011, Viljandi MK oreliõp al 2015; MTÜ Musica Sacra tegevjuht al 2015; Võhma MK klaveriõp al 2016 ja kontsertmeister al 2018.

Helilooming: lastelaulud, koorilaulud (“Ave Maria” jt), koraalide ja rahvakoraalide seaded, seaded Jaani kiriku kellamängule, oreliteosed (koraaliprelüüdid, orelipalad jm),  orelitsüklid „Orelimissa“ 2004,  „Orelimissa nr. 2 eesti koraalidega“ 2007, “Laudate Virginem” 2010-2016, „Muusikalised mõtisklused“ 2016, “Viljandi viisivihik” 2018, “Ketsemani aia mõtsiklused” 2019; müsteerium “Me oleme teel” 1999; kantaadid „Jaanipäevakantaat“ 2007, „Advendikantaat“ 2008, vokaaltsüklid “Rahvalaulumissa” 2006, “Maarjamissa” 2010, suurvorm segakoorile ja instrumentidele „Tornimissa“ 2008.  Laule on esitatud Suure-Jaani vaimulikel laulupidudel 2012, 2014 jm.

Loominguline tegevus: kontsertide ja kontserdisarjade produtseerimine ja korraldamine al 2002: “Suvi Narva Aleksandri kirikus” 2003-2014,  “Mu süda, ärka üles” 2012-2014, 2016, 2019, “Mu hing laulab kiitust” 2015, “Üks kindel linn ja varjupaik” 2017, “Hoia, Jumal, Eestit!” 2018; festivalide produtseerimine ja korraldamine: “Rahvaste jõululaulude festival” Narvas 2001-2010, “Maarjalaulude Festival” 2007-2015; laulupäevade- ja pidude korraldamine: Suure-Jaani vaimulikud laulupäevad 2012, 2014, 2017. Raamatute toimetamine: “Mälestusi Narva luterlikest kirikutest” 2009,  “Narva - kadunud kirikute linn” 2010, “Vaimulikud laulupeod” 2010, “Ingeri kiriku ristitee” 2011. Paljude nootide toimetamine. Kontserttegevus organistina Eestis ja välismaal (Venemaa, Soome, Leedu, Saksamaa, Prantsusmaa), kontserttegevus kooride ja ansamblitega (Eesti, Venemaa, Soome, Leedu, Saksamaa, Hispaania). Oreliõpilastega osalemine laste orelifestivalidel Eestis ja preemiad konkurssidel: Andres Naruson Suure-Jaani orelikonkursil eripreemia 2010, Peterburg-Gatšina laureaaditiitlid (2012 – I koht ja 2014 III koht), Rahvusvahelisel konkursil Jõhvis I koht 2014, Moskvas Rahvusvahelisel Laste Orelikonkursil II preemia 2015.

Publikatsioonid: artiklid ajalehes “Eesti Kirik”; noodid (loomine, koostamine, toimetamine) “Laula, hing” 2000, “Orelimissa” 2004, “Laulud lastele ja liturgia lastele” 2005, “Rahvalaulumissa” 2006,  „Orelimissa nr. 2 eesti koraalidega“ 2007, “Jaanipäevakantaat 2007, “Narva lastealbum” 2008, “Tornimissa” 2008, “Advendikantaat” 2008, “50 koraaliprelüüdi” 2009, „Narva lastealbum 2“ 2013,  “55 koraaliprelüüdi” 2016, „Muusikalised mõtisklused“ 2016, “Viljandi viisivihik” 2018; raamat (autor, koostamine, toimetamine) „Narva luterliku kirikumuusika ajalugu“ 2007. Laule on avaldatud erinevates kogumikes.

Helisalvestised: CD “Me oleme teel” (Tartu Maarja koguduse kammerkoor) 1999, “Helisev hing” 2002, “Orelimissa” 2004, Duett “Klassika” 2005, „Kirg ja kirgastus“ (viiulil Leena Laas) 2007, “Orelimissa nr. 2 eesti koraalidega” 2007,  “In dulci jubilo” (Viru praostkonna kammerkoor) 2008, „Veidikene valgust“ (Narva Aleksandri koguduse noortekoor “Alfa & Omega”) 2009, „Magnificat“ (ans “Cantatores Narvensis”) 2012, “Viljandi viisivihik” (koostöös ans “In Unison”) 2018.

Tunnustused ja autasud: Normannite nim orelipäeva organistide võistumängimise publiku preemia Simunas 2002; Narva Aleksandri koguduse teenete rist 2004; EELK aukiri 2009; EV presidendi tänukiri 2009; EELK Aasta Kirikumuusik 2012; KML korraldatud oreli koraaliprelüüdide konkursi I preemia 2013; jõululaulude koorikonkursi äramärgitud töö 2017, Viljandi praostkonna aasta töötegija 2019.


KAASIK, SIRJE (snd Schulbach, 21.11.1958 Tartu) – Haapsalu Püha Johannese koguduse koorijuht.

Hariduskäik: Tartu 7. KK 1974, H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1978; TRK koorijuhtimine 1987.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Haapsalu Püha Johannese kog kj (LK, Haapsalu Toomkoor) al 1990, KML LK “Väike Küünal” kj 2001-2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tartu 7.KK muusikaõp 1978. C. Kreegi nim Haapsalu MK solfedžo, kooriklassi, hääleseade õp al 1981. Uuemõisa Algkool kj al 2008, Haapsalu NK “Kaasike” kj al 2004.

Helilooming: “Missa brevis” segakoorile ja kammerorkestrile, kantaat “Laulud Loojale”, “Õhtu merel” kammerorkestrile. 38 naiskoorilaulu, 43 segakoorilaulu, 5 meeskoorilaulu, 140 lastelaulu, muusika 6 lastelavastusele.

Väljaanded ja publikatsioonid: noodid “Igal hommikul, igal õhtul” 2003, “Lauluhääl” 2008, “Laul sünnib rõõmust” 2010, “Tedretäpid” 2013.

Tunnustused ja autasud: Läänemaa Kultuuritegija 2005, Läänemaa Aasta Õpetaja 2007, laulukonkursilt „Armastan Sind, Isamaa“ 2007 3 auhinnalist kohta (III, III ja I), laulukonkursilt „Uued laulud mudilastele“ 2007 III koht, Läänemaa Kultuuripärl 2008,  EELK aukiri 2008, Haapsalu kultuurielu edendaja 2010, R. Toi nim koraalikonkurss 2010 III koht, Tooma missa laulukonkurss 2011 I koht, EELK Teeneteristi tunnusmärk 2013, EELK Teeneteristi III järk 2018.


KADARIK, VIRGE (3.10.1960) - Juuru ja Vahastu koguduste orelimängija.


KAHAR, MARIKA (27.01.1949 Tallinn) - Tallinna Toompea Kaarli koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Tallinna MK koorijuhtimine 1968; UI muusikaosakond 1968-1971; TRK koorijuhtimine, orel fakultatiivselt 1974.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Võru kog org 1967; Rapla kog org 1968-1970; Kaarli kog org-kj al 1984; NK dir 1988-2015, abidir al 2016, raamatukogu ja arhiivi korrastaja al 2016; noortekoori asutaja 1988 ja dir 1988-1990 (praegune kammerkoor Canorus), kammerkoori asutaja 1989 ja dir 1989 - 1991 (praegune kontsertkoor), kammerorkestri asutaja 1988 - 1996, meeskoori töö jätkaja 1986; KMK  õppejõud (dirigeerimine, muusikatöö) 1991-1999; Koorijuhtide-organistide SK dir 1991-1994; Tallinna praostkonna muusikasekr 1992-1994; KML juhatuse esimees 1993-1996, juhatuse liige 1993-2003, 2005-2010; kirikumuusika kutsekomisjoni liige al 2000.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: EEKBKL Kohila kog kj 1970-1974; EEKBKL Oleviste kog org-kj 1969-1987; Harmi 8-kl kooli muusikaõp ja kj 1974-1978; Kuivajõe MK kj 1974-1978; EEKBKL muusikakursuste dir õp 1975-1982; Eesti Evangeelse Vennastekoguduse eestseisuse liige ja sekretär al 1995; UI KMO dir õp 1991-1999 ja al 2002.

Loominguline tegevus: EELK Tallinna prk kammerorkestri dir 1988-1996; vaimulike laulupidude ja -päevade üldjuht Otepää 1989, Otepää 1996, Pärnu 2000, Tartu 2005, Suure-Jaani 2012, 2014; nootide korrektuur ja osalemine nootide väljaandmise toimkondades al 1988; EEKBL lauluraamatute komisjoni liige 1975 ja 1997; EELK koraaliraamatu komisjoni liige 2002.

Salvestised: CD “Mika Piiparinen - 70” 1982; “Sinun edessäsi, Herra!” 1985; “Su kiituseks” 2000; “Jõulurahu” 2001, “Kiida nüüd Issandat” 2001; “Mu südames on pühapäev” 2011.

Autasud: EKK rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia 2000, Valgetähe V kl teenetemärk 2007,  EELK Teeneteristi III järk 2007, EELK  KML aukiri 2008, EELK tänukiri 2009.


KAIV, LILYAN (17.06.1974 Tartu) - Tartu Maarja koguduse koorijuht

Hariduskäik: EMTA koorijuhtimine BA 1998 ja MA 2002, sümfooniaorkestri dirigeerimine 2005.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Jaani kog kammerkoori kj 2001 - 2005, Tartu Maarja kog Kirikukoori kj al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: H. Elleri nim Tartu MK sümfoniettorkestri „Eller sümfoniett” dir ja õppejõud al 2000; dirigeerimisosakonna juhataja al 2008. Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri peadir ja kunstiline juht.

Autasud: Dirigentide konkursside “Riia 97” ja “Riia 2000” võitmine, rahvusvaheline noorte dirigentide konkurss Tallinnas 2002 võitmine;  J. Panula nim dirigentide konkursi (Vaasa, Soome) II koht 2003; Vendor Eesti nimeline preemia “Noor dirigent 2008” 2008, “Blue Danube 2013“ ja „Blue Danube 2015“ ooperidirigeerimise konkursi finalist; L. Mancinelli nimelise ooperidirigeerimise konkursi finalist (Orvieto, Itaalia) 2014.


KAJU, KARIN (1.04.1955) - Viru-Jaakobi koguduse orelimängija.


KALLASSE, ERMA (10.07.1958 Elva) - Urvaste koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Elva KK 1976; Elva LMK akordion 1975; Viljandi Kultuuriakadeemia folklooriõpetaja-huvijuht 2001; täiendõpe H.Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine ja EMA juures, TÜ jutlustajate koolitus,  eel- ja eripedagoogika kursused.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Urvaste kog org-kj al  aastast 1999

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Urvaste PK muusikaõp,  Urvaste  Kool (erivajadustega õpilaste kool) muusikaõp 1997- 2009, Antsla Lusti lasteaed muusikaõp al 2009, Urvaste külakapelli juht aastast 2011.


KALLIS, KATRIN (02.06.1968 Otepää) - Laatre ja Sangaste koguduste orelimängija

Hariduskäik: Otepää LMK klaver 1984; TÜ koolieelse lasteasutuse muusikaõpetajate täiendkoolitus, TÜ koolieelse lasteasutuse õpetaja  BA 2014.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Laatre kog orelimängija al 2014 ja Sangaste kog orelimängija 1995-2003 ja al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tsirguliina ja Sooru lasteaedade muusikaõp al 2000 ja rühmaõp al 2010.


KARP, MALL (4.07.1937) - Häädemeeste, Tahkuranna ja Treimani koguduste orelimängija.


KARRO, SIRLI (snd Siitas 30.11.1972 Tallinn) - Tallinna Jaani koguduse laste muusikaringi juhendaja.

Hariduskäik: Nõmme LMK klaver 1987; Tallinna 62. KK 1991; Tallinna Pedagoogikaülikool pedagoogika ja algõpetuse metoodika 1991-1997; Evangeelne Rahvaülikool Lõuna-Soomes, Hanko linnas, ajakirjandus 1998; Tallinna Pedagoogiline Seminar muusikaõpetus 2003; täienduskursused ja  koolitused EELK UI, EMTA, TLÜ, Tallinna Haridusameti, TÜ VKA, Tallinna Rahvaülikooli, Tallinna Õpetajate Maja, MTÜ Vaikuseminutite, Rahvakultuuri Keskuse, Eesti Rahvapärimuse Kooli, Autismikooli, JK Juunika Koolituse, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli juures. Koolituste valdkonnad: muusikaõpetus, kandleõpe, pillimängu alternatiivne õpe, muusikateraapia, tantsu- ja liikumisteraapia, kirofoneetika teraapia, eripedagoogika, pedagoogika jne.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani kog laste muusikaringi juhendaja al 2018

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Laagna Lasteaed-PK muusika- ja rütmikaõp al 2004; koostöös TLÜ ja Tallinna Laagna Lasteaed-PKga lahtise tegevuse - muusika/rütmika läbiviija täiendõppe kursuslastele 2017-2018.

Autasud/tänukirjad: Lasnamäe Linnaosa Valitsuse tänukiri 2006; Tallinna 5. Lasteaia juhataja tänukiri 2006; Tallinna Haridusameti tänukiri 2016.


KARU, HELI (16.07.1971) - Jõelähtme koguduse orelimängija.


KASESALK, INGE (25.06.1960 Kiviõli) -  Lüganuse koguduse organist

Hariduskäik:  Sonda PK 1967-1975; Kiviõli I KK 1975-1978; TPedI  algklasside õp 1978-1982; Kiviõli LMK klaver 1968- 1976; täiendkoolitus UI üldise teoloogia põhikursus 2002.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Lüganuse kog org al 2002.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Sonda lasteaia juhataja ja direktor 1986-2011; Sonda Kooli lasteaiaõp al 2011.

Autasud: EELK tänukiri 2015.


KASK, IVI (17.12.1969 Pärnu) - Varbla koguduse orelimängija

Hariduskäik: Varbla PK; Tartu Pedagoogiline Kool muusikaõp, lasteaia muusikakasvataja.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Varbla kog orelimängija-kj.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tõstamaa KK muusikaõp, mudilaskoori ja lastekoori dir, Tõstamaa Rahvamaja naisansambli “Vokiratas” juhendaja, Tõstamaa SK dir, Varbla Rahvamaja naisansambli “Midrilind” juhendaja, Paadremaa Rahvamaja naisansambli “Härmalõng” juhendaja, MTÜ Varbla Muuseum tegevliige.


KEEMAN, MARGIT (snd Tenno,  24.01.1968 Tartu) - Nõo koguduse orelimängija

Hariduskäik:  H. Elleri nim Tartu MK  klaver 1983–1987;  TÜ saksa keel ja kirjandus BA 2002-2005, saksa keele õp magistriõpe 2005-2008 lõpetamata; TÜ VKA rahvuslik metallitöö BA 2011-2014, pärandtehnoloogia magistriõpe al 2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõo koguduse orelimängija al 2004.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Ülenurme MK klaveriõp ja kontsertmeister 1998-2004;   Tõrvandi Algkooli kooride, Kuuste Naiskoori, Ülenurme Vilistlaste Koori, Ülenurme Noortekoori kontsertmeister; Nõo MK klaveriõp ja kontsertmeister al 2004; Nõo PK ja Gümn kooride kontsertmeister; Lõuna-Eesti Tõlkekeskus tõlkija 2004-2011; TÜ VKA praktikate juhendamine 2016-2017, teadustööde retsenseerimine al 2016.

Autasud: EELK  tänukiri 2018.


KEKIŠEVA, SVETLANA (25.01.1974 Kohtla-Järve) - EELK Jõhvi koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Kohtla-Järve MK 1989; Tallinna G.Otsa nim MK klaver 1993; Tallinna Kalamaja Üldhariduskool 1993; UI KMO orel ja koorijuhtimine 2000; EMA kirikumuusika BA 2005, koolimuusika 2006.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Jõhvi Mihkli kog org-kj al 1993.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kohtla-Järve Kunstide Kool, klaveriõp, kontsertmeister

1993-1999; Ahtme Kunstide Kool klaveriõp, kontsertmeister al 1999, direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal al 2007.

Autasud: Aasta õpetaja 2015, EELK Aukiri 2017.


KENN, RIINA (16.04.1971) - Vara koguduse orelimängija


KIVILO, KAHRO (04.08.1959 Tallinn) - Kose koguduse organist ja pasunakoori juht.

Hariduskäik: Tallinna 2. KK 1977; E. Vilde nim TPedI kultuurharidustöö orkestrijuhtimise lisaerialaga, lõpetamata 1977 - 1982; EELK KMK lõpetamata 1995; pasunakooride dirigentide kursused Saksamaal 2006 ja 2007;

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kose Püha Nikolause kog org-kj al 1993,  pasunakoori juht al 2001; Tuhala kog org 1993-2017.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kose EPT a/ü klubi puhkpilliorkestri juht, puhkpillistuudio õpetaja 1982 - 1999; Kosejõe Kool puhkpilliorkestri juht, õpilaskodu kasvataja, muusikaõp, ringijuht, huvijuht al 1982; Tallinna Laagna Gümn 1990 - 2001: muusikaosakonna puhkpillide õpetaja, puhkpilliorkestri juht; Lasnamäe MK puhkpillide õp 1993-2001; Eesti Puhkpillimuusika Ühing kirikumuusika toimkond.

Autasud: Harju rajooni ja Harjumaa haridusosakonna aukirjad ja tänukirjad; ENSV haridusministri ja EV Haridus- ja Teadusministeeriumi aukirjad ja tänukirjad; EELK Konsistooriumi tänukirjad; Eesti Kooriühingu Aasta Orkestridirigent 2010; EELK Teeneteristi III järk 2015; Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali puhkpillimuusika aastapreemia 2016.


KLAUS, ANNELI (snd Tõll 14.02.1953 Mõisaküla) - Tartu Maarja koguduse muusikajuht.

Hariduskäik: Abja KK 1960-1968, Elleri nim Tartu MK akordion 1968-1972, TPedI puhkpilliork dir 1976-1981, UI KMO 2003-2008.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Peetri kog org, muusikatöö korraldaja 2002-2016, ajaleht „Eesti Kirik“ levijuht 2004-2006.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kärdla MK akordioniõp 1972-1999, Hiiumaa EPT kultuuritöötaja 1989-1991, Käina Kultuurikeskus, juhataja 1992-1995, Käina VV ametnik 1995-2002, Käina Kaunite Kunstide Kool dir, akordioni- ja kandleõp 1996-2002, Luunja Kultuurimaja dir 2003-2004.

Helilooming: ~ 50 koraaliprelüüdi orelile

Autasud: Aasta Kirikumuusik 2011, Tartu Peetri kog teenetemärk  2013, EELK aukiri 2013.


KLEIUS, AHTO (11.04.1959) - Narva-Jõesuu koguduse organist


KLEMENT, KAIMO (23.10.1974) - Mustamäe koguduse muusik

Hariduskäik: Kiviõli 1. KK 1993, Tallinna Tehnikaülikool 1999.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Mustamäe Maarja Magdaleena kog muusik

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: AS Hekotek projekteerija


KODAS, KRISTINA - Tallinna Püha Vaimu  koguduse koorijuht


KOSTABI, AIGAR (28.05.1958) - Rapla koguduse pasunakoorijuht

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Rapla kog pasunakj

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Nõmme MK õp; Kohila Koolituskeskus õp, Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkestri dir; Nõmme Brass “Tärkamine” dir,  Nõmme MK Puhkpilliork dir, Nõmme MK Noorteorkestri ja puhkpillians “Tuulisbrass” dir.


KOSUBENKO, MARIKA (5.04.1953) - Märjamaa koguduse orelimängija


KOTKAS, LIILIA - Tallinna Püha Vaimu  koguduse pühapäevakooli muusikaõpetaja


KRIGUL, ULLA (snd Villenthal 22.07.1979 Tallinn) - Soome koguduse organist

Hariduskäik: EMTA orel MA 2006.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Soome kog org, laste muusikatöö, memmedetoa muusika al 2000.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: G.Otsa nim MK kontsertmeister al 2018.


KRUUSE, KATRE (9.07.1985) - Nõo koguduse organist

Hariduskäik: Nõo Reaalgümnaasium 2004; UI KMO D-kursus 2009; TÜ  2009; TLÜ  2014-2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõo kog org

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: lasteaiaõp


KURM, ANU (29.01.1967 Paide) - Hanila koguduse orelimängija

Hariduskäik: EMTA klaver instrumendiõp BA 2007.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hanila koguduse orelimängija al 1997.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Lihula Muusika- ja Kunstikool klaveriõp al 1986, Virtsu Kool algklasside muusikaõp al 2008.


KUSLAPUU, KAISA (11.01.1995) - Tartu Ülikooli-Jaani koguduse organist

Hariduskäik: H.Elleri nim Tartu MK orel

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Ülikooli-Jaani kog org al 2018


KUUSEMAA, MIINA-LIISA (9.11.1972) - Puhja ja Rannu koguduste organist

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Puhja kog org; Rannu kog org.

Autasud: EELK Aasta Kirikumuusik 2012.


KÜLA, IVI (snd Spirka 28.11.1966 Tallinn) - Kullamaa ja Piirsalu koguduste orelimängija.

Hariduskäik: TRK koolimuusika 1992.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Rannamõisa kog lasteansambli juht ja pühapäevakooli muusikaõp 1996-2000; Rannamõisa kog orelimängija 2000-2010;

Püha Johannese Kullamaa kog orelimängija ja SK dir al 2014;  Piirsalu kog orelimängija al 2012.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Vääna Lasteaed-Algkool õp 1998-2008, Riisipere Lasteaed muusikaõp 2011-2014, Risti PK muusikaõp ja ringijuht al 2008, Kreegi nim Haapsalu MK Risti filiaal solfedžoõp al 2015.

Autasud: Eesti Kultuurkapitali Läänemaa aastapreemia 2017, Läänemaa Aasta põhikooli aineõpetaja 2019, Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukiri 2019.


KÜTTMANN, RAILI (snd Thomberg 24.07.1983 Lihula) - Lihula ja Mihkli koguduste orelimängija

Hariduskäik: Lihula Gümn; Lihula Muusika- ja Kunstikool akordion 1999; Tallinna Tervishoiu Kõrgkool õe eriala 2017-2020, lõpetamata.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Lihula ja Mihkli kog orelimängija.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: õmbleja 2003-2006, Kasari PK kokk 2006-2015, SA Lõuna-Läänemaa Tervishoiu ja Sotsiaalhoolekande Keskus Hooldaja 2015-2018, OÜ Lihula Südamekodu Hooldusjuht al 2018.


LAANMETS-OJAP, LIIA (15.08.1957 Tõrva) - Tarvastu koguduse organist

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK koorijuht-muusikaõpetaja; UI KMO D-kursus 2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded; Harju-Jaani kog org-kj 2004-2011, Tarvastu kog org al 2013.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: muusikaõpetaja, terapeut, liikumisõpetaja


LAAS, IMBI (21.02.1971) - Nõmme Rahu koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: EMTA  koorijuhtimine 1995, orel 2000.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõmme Rahu kog org, SK, MK ja LK dir,  Tallinna prk muusikatöö koordinaator.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna VHK muusika- ja solfedžoõp, mudilaskoori ja poistekoori dir.

Autasud: EELK aukiri 2012, EELK Aasta Kirikumuusik 2014.


LAASIMER, AGNES  (snd Paul 14.01.1950 Kursi) - Nõo koguduse organist

Hariduskäik: Haapsalu I KK 1967, TRÜ 1974,  Haapsalu LMK 1963,  EELK UI KMO 1967

Kutsekategooriad: aseorganisti kutsenimetus (EELK Konsistooriumi protokoll 8.09.1977)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: org al 1966,  Ridala kog kj 1966-1968; Nõo kog kj 1971-2011; Tartu Peetri kog kj 2014-2015; Nõo kog meesansambli asutaja 1990.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÜ Meditsiiniteaduste valdkond, Bio-ja siirdemeditsiini Instituut, vanemlaborant al 1979.

Autasud: EELK aukiri 2010.


LAATSARUS, VAIKE (snd Vallimäe 28.02.1962 Haapsalu) - Harju-Jaani koguduse orelimängija ja ansambli juhendaja

Hariduskäik: TPedI koorijuhtimine 1985

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Harju-Jaani kog orelimängija ja ansambli juhendaja

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Raasiku Lasteaed Oravake muusikaõp, Laitse Kirsiaia lasteaed muusikaõp.


LAHT, MARIS (2.09.1960 Tartu) - Mustvee koguduse koorijuht

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1979-1983; Ed. Vilde nim TPedI koorijuhtimine 1984-1989.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Mustvee kog kj al 2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Mustvee Muusika- ja Kunstikool muusikateoreetiliste ainete õp al 1999; Mustvee Kultuurikeskus NK dir al 2011; Avinurme Kultuurikeskus NK dir al 1990.


LAIL, ANETTE EMILIE (23.08.2004 Kanepi) - Kanepi koguduse orelimängija

Hariduskäik: Põlva MK viiul 2018; Kanepi gümn lõpetamata

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kanepi kog orelimängija al 2017.


LAIL, LIISA (27.09.1989) - Kanepi koguduse orelimängija


LEITMAA, THEA (snd Soodla 15.01.1957 Tallinn) - Helme ja Taagepera koguduste organist

Hariduskäik: Tallinna MKK klaver 1964-1973; Otsa nim Tallinna MK klaver ja orel 1976; TRK klaver 1981.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Helme ja Taagepera kog org al 2006.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Antsla MK klaveriõp 1976-1985, Tõrva MK klaveriõp al 1985 ja direktor al 2006.

Autasud: Tõrva Linna hõbemärk 2006, Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskseltsi pärandihoidja sõlg 2013.


LEIUMAA, PIRET (07.02.1968 Valjala) - Martna koguduse koorijuht

Hariduskäik: TLÜ muusika MA 2006.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Martna kog kj al 2017.

Muud töökohad:  Kaali kool muusikaõp al 2014; Metsküla kool 2002-2006, al 2018; Virtsu kool 1990-2015, al 2018.


LEND, MARIS (snd Kapral 8.10.1957 Tallinn) - Tallinna Jaani koguduse koorijuht.

Hariduskäik: TMKK klaver ja flööt 1976; TRK flööt 1981; EELK KMK orel ja koorijuhtimine 1994-1997.

Kutsekategooriad: B-kat organist-koorijuht.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõmme Rahu kog LK dir ja laste instrumentaalans juht ja asendusorg 1988-2001, Tallinna Jaani kog LK dir 2002 -2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna 20. KK klaveri- ja flöödiõp 1976-1983, Kooristuudio “Ellerhein” kontsertmeister ja plokkflöödiõp 1983-1998, Tallinna Huvikeskuse “Kullo” flöödistuudio muusikaline juht al 1998.

Loominguline tegevus: Osalenud ansamblistina (flööt, orel, klaver) kontsertidel erinevates koosseisudes Eestis ja välismaal (USA, Kanada, Saksamaa, Rootsi , Venemaa,Soome, Rootsi, Norra).

Helilooming: lastelaulud, “Lastemissa”, “Piiblilaulud”, koorilaulud naiskoorile ja segakoorile. Laule on esitatud vaimulikel laulupidudel Pärnus 2000 ja Tartus 2005.

Publikatsioonid: noodid “Kingi üks naeratus” 1996, “Lastemissa” 1999, “Piiblilaulud” 1. osa 2008, “Piiblilaulud” 2. osa 2011. Laule on avaldatud nootides “Ave Maria  Laulud Neitsi Maarjale” 2015, 5. klassi laulikus 2010.

Helisalvestised: Osalenud CD  “Jõulurahu" 2001, " Kiriktiil" (2002); " Kingitus Sinule" (2002),, "Tahaks olla nii lähedal"  (2012) salvestustel. CD (autor) “Piiblilaulud 1. osa 2008, “Piiblilaulud” 2. osa 2011.

Autasud: Lauluvõistluse “Tähtede laul” 1. koht 1999; Tallinna Huvikeskuse “Kullo” Aasta Õpetaja 2006; EELK 90. aastapäeva aukiri 2007; Tallinna Haridusameti aukiri 2007; Tallinna Jaani kog tänumärk 2009; R. Toi kirikulaulude konkursi 2. preemia; Tooma missa laulude konkursi 3. koht; “Vaimulik Viis Vabariigile 3.-4. koht “ Sind armastan, Eesti”; Eesti Kirikute Nõukogu diplom 2017.


LEND, REET (29.03.1960) - Tallinna Jaani koguduse koorijuht

Hariduskäik:G. Otsa nim Tallinna  MK  koorijuhtimine 1975 - 1979; TRK  koorijuhtimine 1979 - 1984.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani kog kammerkoori dir al 1992.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Kadrioru Saksa Gümn muusikaõp


LIBLIK, MERLE (snd Lend, 31.10.1985 Kohila) - Hageri koguduse koorijuht

Hariduskäik: Kohila Koolituskeskus klaver 1992-2001; Kohila Gümn 1992-2001; VHK 2001-2004; G.Otsa nim Tallinna MK kooridirigeerimine 2001-2005; EMTA dirigeerimine BA 2005-2009, kooridirigeerimine MA 2009-2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hageri kog kammerkoor Lambertus dir al 2002, LK dir.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: EKN sekretär-assistent;  Kohila Mõisakool muusikaõp.

Autasud: EELK Aasta Kirikumuusik 2013, EELK Aukiri 2014, EELK tänukiri 2017


LIIV, MARGUS (20.04.1963 Elva) - Nõo ja Tallinna Peeteli koguduste koorijuht.

Hariduskäik:  Erumäe 8-klassiline kool 1971-1977; Puhja KK 1977-1978; Nõo KK 1978-1981; Nõo MK akordion 1978-1981; TÜ rakendusmatemaatika 1981-1986.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõo kog meesans juhendaja al 1991, Nõo kog juhatuse esimees 1997-1998, Tallinna Peeteli kog kj al 2000

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÜ lektor arvutisüsteemide erialal 1983-1989, Tõravere Astrofüüsika Instituut süsteemihaldur 1984-1995, Teater Vanemuine kooriartist 1986-1992, Era Pank AS süsteemiadministraator/programmeerija 1995-1998, Eesti Post süsteemiadministraator 1998-1999, Kungla Dialoog AS süsteemiinsener/programmeerija 1999-2000, Telema AS süsteemiadministraator al 2000.


LIVENTAAL, TIIU (11.09.1963) - Kaarma, Muhu ja Valjala koguduste organist

Hariduskäik: Kingissepa 2. KK, G. Otsa nim MK 1982-1984, TPedI 1985-1989,  UI KMO,  TLÜ al 2015.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kaarma, Muhu ja Valjala kog org al 1993.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Saare Maakonna Keskraamatukogu raamatukoguhoidja; Kuressaare Kultuurivara koristaja; Kuressaare MK noodikoguhoidja.


LUHAMETS, TIINA (snd Kapral 8.10.1957 Tallinnas) - Tartu Pauluse koguduse koorijuht

Hariduskäik: Tallinna Nõmme LMK 1964-1966, Tallinna 28. KK 1965-1966, Tallinna MKK viiul 1966-1976, TRK viiul 1976-1981.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kuressaare Laurentiuse kog ja Kaarma Peetri kog kj ja org 1978-1989, Põltsamaa kog kj ja pühapäevakooli õp 1989-1996, Tartu Pauluse kog kj al 1997 ja pühapäevakoolitöö koordinaator 1997-2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kuressaare MK viiuliõp 1979-1989, Põltsamaa MK viiuliõp 1991-1998, Elleri nim Tartu MK viiuliõp 1997-2013, Tartu II MK viiuliõp al 2010.

Autasud: EELK Teeneteristi III järk 2013.


LÄÄNE, OLAF (22.03.1947  Märjamaa) - Paide koguduse organist

Hariduskäik: Pärnu L. Koidula nim II KK 1954-1965, Pärnu LMK 1956-1962, Tallinna MK 1965-1966, TPedI 1966-1967, TRK klaver 1967-1973.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Paide Püha Risti koguduse org ja ans juh, Paide Püha Risti kog  juhatuse esimees 2005-2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Paide MK klaveriõp ja klaverisaatja al 1973;  Ans “Sega-ansambel” juhendaja 1976 - 2017.

Autasud: Teeneterist III järk 2015


MAANUS, MERLE (snd Karkma, 14.07.1954 Kohtla-Järve) - Vändra koguduse orelimängija

Hariduskäik: Georg Otsa nim Tallinna MK klaver 1969-1973.

Ülesanded EELKs: Vändra kog orelimängija,  kassiir, kellalööja al 1996.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kiviõli LMK klaveriõp 1973-1988, Vändra MK klaveriõp ja kontsertmeister al 1988.

Autasud: Vändra alevi vapimärk "Alev tänab" , EELK tänukiri 2011, aukiri 2018.


MARLI, MERIKE (03.03.1969 Tallinn) - Viimsi koguduse organist

Hariduskäik: G.Otsa nim Tallinna MK akordion 1988; TÜ prantsuse keel ja kirjandus,  kõrvaleriala teoloogia 1999; EMTA orel BA 2016, orel ja muusikakooli õp MA 2018.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viimsi Püha Jaakobi kog org al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna 21. Kool ja Tallinna 4. KK akordioniõp 1986-1992; Prantsuse Lütseum prantsuse keele õp 1998-2003; Rahvakunstiselts Leigarid  akordionist al 2000; Prantsuse Kultuurikeskus Tallinnas prantsuse keele koolitaja riigiametnikele 2003-2010; Tallinna 21. Kool prantsuse keele õp 2003-2007; Mare Mandre Erakool prantsuse keele õp 2005-2006; Prantsuse Lütseum prantsuse keele õp 2006-2009; Pirita Majandusgümnaasium prantsuse keele õp 2009-2014; Multilingua Keelekeskus prantsuse keele koolitaja 2008-2018.


MEIER, RAGNE (snd Kähr, 04.09.1986 Antsla linn, Võrumaa ) - Nõo koguduse orelimängija-koorijuht

Hariduskäik:  Antsla Gümn 1993-2005, Antsla MK altsaksofon  2001-2005, Antsla MK klaver  1993-2001, H.Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 2005-2010, EMA koolimuusika lõpetamata 2010-2011, TÜ VKA koolimuusika al 2017.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõo kog kj al 2011, orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Nõgiaru lasteaed muusikaõp al 2016; Tõravere lasteaed muusikaõp al 2016, rühmaõp al 2017; Nõo SK Vega abidir al 2018.


MERELAID, ANNELI (snd Ploomann 1.06.1966 Tallinn) - Rannamõisa koguduse organist.

Hariduskäik: Tallinna 22. KK muusikaklass 1984, Tallinna Pedagoogiline Seminar lasteaiaõp 2000-2002, TRK muusikapedagoogika lõpetamata 1985-1986, UI KMO 1993-1997.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Harju-Madise kog org 1986- 2006,  Keila kog org 2005-2008, Paldiski kog org 2006-2007, asendusorg erinevates kirikutes 2009-2013 (Jüri, Saku jt), Rannamõisa kog org al 2011.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Raeapteek jaendaja 1986-1990, Tallinna Lepatriinu lasteaed kasvataja al 1996.


METSSON, PILLE (16.12.1971 Tallinn) – Keila Miikaeli koguduse organist-koorijuht.

Hariduskäik: Keila I KK 1988, Tallinna G. Otsa nim MK akordion 1988-1992, EMTA orel BA 1992-1997, orel MA 1997-2004.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Harju-Risti kog org-kj 1992-2010, Keila kog org al 2000, kj al 2003, Lääne-Harju prk muusikasekr al 2010, KML juhatuse liige al 2012.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Keila MK akordioni-, klaveri- ja oreliõp al 1993.

Autasud: Aasta kirikumuusik 2011, kultuuripreemia professionaalse muusika edendamise eest Keila linnas 2012, EELK Aukiri 2016.


MÕTTUS, MERIKE  (05.05.1970 Valga) - Karula koguduse orelimängija-koorijuht

Hariduskäik: TÜ Õpetajate Seminar klassiõp 2004; TÜ VKA huvijuht loovtegevuse õp 2014; EMTA muusikaterapeut 2017.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Karula kog orelimängija ja kj al 1995.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Valga PK muusikaõp al 2014, Valga Jaanikese kooli huvijuht, muusikaõp al 2009 ja muusikaterapeut al 2018.


MÕTTUS, RUTH (24.09.1963) - Mõisaküla koguduse orelimängija


MÄND, MAI (snd Leedjärv 23.07.1950 Jõelähtme) - Hageri koguduse organist

Hariduskäik: EELK UI KMO 1965-1971, TPedI raamatukogundus ja bibliograafia 1968-1972.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hageri kog org al 1972, SK dir 1977-1989.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  ENSV Riikliku Teadusliku Meditsiiniraamatukogu peabibliograaf 1972-1981, Eksperimentaalse ja Kliinilise meditsiini instituudi vanemlaborant 1981-1992, Kohila Gümn raamatukogu juhataja al 1992.

Helisalvestised: CD “Kodukiriku helid” 2015

Autasud: EELK teeneteristi III järk  2010, EELK tänukiri 2011.


MÖLLER, TIIT (3.01.1955) - Kodavere koguduse orelimängija


MÖLSTER, AVE (snd Unt 04.07.1981 Viljandi) - Saku koguduse beebilaulujuht

Hariduskäik: TTÜ keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia BA 2003; University of Life Sciences, Norway, Master of Development Studies 2007, Norsk Lærerakademi, Norway teoloogia aastane õpe 2004.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Saku Toomase kog misjonär ja lastetöötegija al 2012; Mustamäe Maarja Magdaleena kog misjonär ja lastetöötegija al 2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Nome Lasteaed (Norra) assistent, asendustöötaja 2007; Nome Turistkontor (Norra) suvetöö 2007; Konsulent Högskolen i Telemark (Norra) 2008-2011; Norra Misjoniselts (töökoht Saku Toomase kog) misjonär al 2011.


NAABER, RITA (22.05.1958) - Kuressaare koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: H.Elleri nim Tartu MK 1974-1978, EELK UI KMO 2007-2009

Kutsekategooriad:  C-kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kuressaare Laurentiuse kog org-kj

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kuressaare MK klaveri-ja oreliõp


NAGEL, KRISTIINA (snd Tuulik 26.02.1964 Tallinn) - Räpina koguduse organist-koorijuht ja muusikajuht

Hariduskäik: Tallinna MKK koorijuhtimine 1971-1979, Tallinna 10. ÕKK 1979-1982, TRÜ rahandus ja krediit 1982-1989, KMK 1996-1999,  EELK UI KMO  2001-2009, Tervise Arengu Instituut tegevusjuhendaja koolitus 2011.

Kutsekategooriad: C-kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Käina ja Emmaste kog org-kj 1989-2000; Räpina Miikaeli kog org-kj ja muusikajuht al 2001, Räpina Miikaeli kog Hooldekodu tegevusjuhendaja al 2012; Räpina kog noorte päevakeskuse noortejuht 2001-2002; Võru prk muusikasekr 2007 -2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Riikliku Kindlustuse Harju Rajooni Inspektuur ökonomist 1979-1981; Põhja Kõrgepingevõrgud E.E.T.P. “Eesti Energia”järelevalve elektrik 1981-1982; Kärdla Maapank krediidiosakonna spetsialist 1989-1997; Käina Kaunite kunstide kool solfedzoõp ja Leisu Algkool muusikaõp 1998-2000; Räpina NK “Koidula” dir 2001-2005; Räpina MK dir 2000- 2010.

Autasud: EELK aukiri 2016.


NITTIM, HELLE (snd Palmroos 31.10.1941 Leesi küla Kolga v) - Pühalepa koguduse orelimängija-koorijuht

Hariduskäik: Leesi 7-kl. kool 1948-1856, Tallinna 1. KK 1957-1961,  Eduard Vilde nim TPedI inglise keele ja muusika õp 1962-1967.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kirikukoori ANNA dir al 1992, Pühalepa kog orelimängija al 1999.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kehtna lasteaed muusikakasvataja 1961-1962;  Suuremõisa 8-kl Kool inglise keele ja muusika õp 1967–1976; Pühalepa külanõukogu kultuurikomisjoni esimees 1970–1975; Pühalepa kn esimees 1976-1985; Putkaste Sovhoostehnikum inglise keele õp 1976-1985; Putkaste Sovhoostehnikum klassivälise töö organisaator, inglise keele, eesti keele ja kirjanduse ning kunstiajaloo ja muusika õp 1985-2001;  Putkaste Sovhoostehnikum raamatukogu juhataja 1999-2001.

Autasud: Putkaste Sovhoostehnikumi Teenete medal 1992; Eesti Põllumajandusministeeriumi õppemetoodika kabinet teenete plaat 1997; Pühalepa valla tänukiri 2006, EELK aukiri 2011, EELK Teeneteristi tunnustusmärk 2016, Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa Ekspertgrupi aastapreemiad 2011, 2013 ja 2016;  Kultuurkapitali aastapreemia 1916.


OIDEKIVI-KAUFMANN, MARIS (4.02.1974) - Tallinna Jaani ja Rootsi-Mihkli koguduste organist

Hariduskäik: EMTA orel BA 1999, MA 2003.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani ja Rootsi-Mihkli kog org

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Hingeabi OÜ, perekonna psühhoterapeut, hingehoidja


OJASAAR, AINAR (20.04.1976) - Simuna koguduse organist

Hariduskäik: TÜ VKA kooli- ja kirikumuusika

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Simuna kog org ja juhatuse esimees

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Jõgeva Kultuurikeskuse juhataja, MTÜ Jõgevamaa Kultuurikoja juhatuse esimees


OLEV, MEELIS (13.08.1981 Tartu) - Rannu koguduse organist

Hariduskäik: Viljandi Maagümn 1987-1999; TÜ  bioinformaatika 1999-2006; H. Elleri nim Tartu MK rütmimuusika klaver 2010-2015.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kursi kog org 2014-2018, Rannu kog org al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tartu Katoliku kiriku poolakeelse missa org al 2018.


OTS, JOEL (23.12.1975) - Hageri koguduse pasunakoorijuht


OTSNIK, AIVI (snd Lend 7.12.1946 Tallinn) – Tallinna Jaani  ja Hageri Lambertuse koguduste koorijuht.

Hariduskäik: Tallinna 20. KK 1965; UI KMO 1961-1966, TPI elektriinsener 1972.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: KML peasekretär 1995-2008; EELK õppekoori üks asutajaid ja abidir 1967-1882; KML lastekoori „Väike küünal“ projektijuht ja kj 1997-2008; KML juhatuse liige al 1993 ja SK KOSK projektijuht al 1996; Tallinna Jaani kog kj al 1981 ja muusikatöö koordinaator 2010-2018; Hageri Lambertuse kog kj al 2011.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Põhja Kõrgepingevõrgud elektrimontöör, mõõtetehnika labori juhataja ja peametroloogi aset 1965-1995; KÜ „Amandus 26“ raamatupidaja al 1997.

Loominguline tegevus: kontserttegevus kirikukooridega, osalemine paljudes toimkondades (lastelaulikute koostamine, laulupidude ettevalmistamine, praostkondlikud üritused), salvestiste väljaandmine (CD ja DVD mitmete kooridega).

Tunnustused ja autasud: PKV aukirjad 1965-1995, kantud PKV auraamatusse 1974; Tallinna Jaani kog Tänumärk 2008; EELK Aukiri 2006, EELK Teeneteristi III järk 2009.


PAAP, MERIKE (snd Ojamäe 6.05.1960 Valga) - Mehikoorma ja Võnnu koguduste organist

Hariduskäik: Valga I KK 1967-1978; Valga LMK akordion 1969-1975; TRÜ matemaatika  1978-1979; UI KMO orel D-kursus 2010-2013.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Mehikoorma kog org al 2000 ja juhatuse esimees; Võnnu kog org al 2008. 

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Mehikoorma 8 kl. kooli õp 1979-1983; kolhoosi Rahvaste Sõprus dispetšer 1983-1991; Aravu rahvamaja kunstiline juht 1991-1993; OÜ Estfurn juurdelõikaja 1997-2001;  OÜ Latikas  fileerija  2003-2007; Meeksi valla Seltsikeskuse juhataja al 2007-2019; Mehikoorma Lastehoiu juhataja al 2012-2019; MTÜ Mehikoorma Avatud Noorteklubi juhatuse esimees al 2008; Räpina Vallavalitsus kultuuri- ja sporditööspetsialist al 2019.

Autasud:  Eesti  Vabariigi valitsuse  tänukiri kohaliku elu edendamise eest 2018.


PADAR, EVE (snd Päid 28.05.1968 Tartu ) - Tallinna Peeteli koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Rõngu 8-kl Kool; Elva LMK; G. Otsa nim  Tallinna MK; TRK; TÜ VKA; TLÜ

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani kog org-kj 1991-1996; Tallinna Peeteli kog muusikatöö koordinaator, org-kj.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna VHK; Vanalinna MK muusikaõp; Vanalinna Muusikamaja folklooriringi Veerik juhendaja;  SA Püha Miikaeli Kolleegium lasteaed Aiake juhataja, usuõpetuse õp.

Autasud: EELK tänukiri 2010, EELK Aukiri 2016.


PAIDE, KÜLVI (26.02.1968 Põlva) - Põlva koguduse orelimängija

Hariduskäik: TÜ muusikaõp MA 2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Põlva kog orelimängija al 2007, kirikukoori juhendaja 2007-2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: matusebürood matusemuusik al 2002; Põlva Roosi Kool muusikaõp al 2006, lõõtsamängija al 2006; Laste lauluringi juhendaja al 2007; Põlva Seeniorkoori juhendaja 2010-2016; Põlva Lasteaed Pihlapuu  muusikaõp 2014-2017; Naiskodukaitse projektkoori juhendaja al 2015; Põlva Lasteaed Mesimumm al 2017. 


PAJUPUU, MIHKEL (5.10.1961) - Kõpu koguduse orelimängija

Hariduskäik: G.Otsa nim Tallinna MK basskitarr; TÜ VKA koolimuusika BA.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kõpu kog orelimängija


PARMO, TIIA (snd Tats 5.02.1958 Abja-Paluoja) - Karksi koguduse orelimängija

Hariduskäik: Abja KK 1975, Abja LMK 1973, Tartu H. Elleri nim MK 1980, TÜ õigusteadus 1986; TLÜ hariduse juhtimine 2007.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Karksi Peetri kog orelimängija al 2008.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Valga MK direktor al 2014.


PARTS, AIRE (snd Aruoja, 1984-2001 Kuusk, 2001-2007 Varjo, 17.03.1965 Põltsamaa) - Kolga-Jaani koguduse orelimängija

Hariduskäik:  Puurmani KK 1972-1983; Tartu Teoloogia Akadeemia 1995-2001, hingehoiu magistriõpe 2009-2011.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kolga-Jaani kog pühapäevakooliõp al 2011, nõukogu ja juhatuse liige al 2013, orelimängija al 2014.   

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Jõgeva Metsamajand  arvestaja, raamatupidaja 1983 - 1996; Puurmani KK ja  Laeva PK Ringijuht, huvijuht, asendusõp 1996-2001; AS Ida-Tallinna Keskhaigla Hooldusravikliinik hingehoidja 2004 – 2010; hingehoiu- ja hospiitsialaste koolituste läbiviimine (AS Ida-Tallinna Keskhaigla, Tartu Teoloogia Akadeemia, MTÜ Pallium, Juunika Koolitus OÜ) al 2005; Kolga-Jaani PK ringijuht al 2011; TTA hingehoiu loengud ja lõputöö juhendamine 2012-2013; Põltsamaa valla koolid Nõustaja/hingehoidja al 2016.

Väljaanded ja publikatsioonid:  EELK LNÜ kaastööd lasteajakirjale Laste Sõber 2003 - 2006; töövihiku Lugusid Jeesuse elust 2. ja laagrivihikute koostamine 2004.

Autasud: EELK peapiiskopi tänukiri 2010; AS Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe tänukiri 2014.


PETERMANN, KERSTI (snd Tarve 21.08.1966 Tallinn) - Tallinna Toompea Kaarli koguduse koorijuht, Tallinna praostkonna asendusorganist

Hariduskäik: Tallinna MKK 1984; TRK koorijuhtimine 1989; EELK KMK 1995; Lübecki Muusikakõrgkool (Musikhochschule Lübeck) ja Heidelbergi Kirikumuusika Kõrgkool (Hochschule für Kirchenmusik Heidelberg, Saksamaa) kirikumuusika 2001.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani kog kj 1981-1991; Tallinna Jaani kog org 1991-1997; Hageri kog kj 1989-1997; EELK KMK õppejõud 1990-1997; KML sekr 1994-1995; EELK UI KMO juhataja ja õppejõud al 2001; Nõmme Rahu kog ja Tallinna prk koguduste asendusorg al 2001; Tallinna Toompea Kaarli kog kj al 2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Tallinna MKK õp 1989-1994; G. Otsa nimeline MK õp 1995-1997; Vanalinna MK kontsertmeister al 2010.

Autasud: EELK Aukiri 2015.


PETERSON, KAI (22.06.1964) - Loksa koguduse orelimängija

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Loksa kog orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kuusalu KK inglise keele õp; kergemuusikakoor “ Hea Tuju Esmaspäev” dir; inglise keele giid


PIHLAMETS, ARVO (31.03.1957) - Harju-Madise koguduse koorijuht


PIISKOPPEL, ANU (snd Palm 13.10.1957) - Jõgeva koguduse organist

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK laul 1976-1980, TÜ VKA klassikaline ja kirikumuusika  2003-2011.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Laiuse kog org 1990-1992, 2016-2018; Jõgeva kog org al 1993.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Jõgeva MK õp, Laiuse lasteaed muusikaõp al 2016; Aidu Lasteaed-Algkool muusikaõp al 2012.

Autasud: EELK Aukiri 2016.


PILVISTO, ANNE (snd Samel, 15.01.1965 Tallinn) - Randvere koguduse organist

Hariduskäik: TMKK klaver 1972-1983; TRK klaver 1983-1989; UI KMO fakultatiivselt orel ja hääleseade 2004-2006.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Randvere kog org al 1998.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TMKK klaveriõp 1985-2002;  MTÜ Koolisõber klaveriõp al 2009.


PINDRE, ANNE (snd Uustal 30.01.1961 Jõhvi) - Koeru koguduse orelimängija

Hariduskäik:  Jõhvi A. Kesleri nim KK 1968-1979; Jõhvi LMK klaver 1970-1977; TPedI kultuuriteaduskond; kultuuritöötaja, lisaeriala kj 1979-1983; TÜ VKA pärimusmuusika-ja kultuur 2002-2008.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Koeru kog orelimängija 1983-1992, lauluansambli MADLI juhendaja al 2003, orelimängija al 2004.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Udeva sovhoosi LPK muusika kasvataja 1983-1988; Koeru Kultuurimaja kunstiline juht 1983-2012; Rakke valla Lahu Algkooli muusikaõp 2002-2015; SA Koeru Hooldekeskus päevakeskuse tegevusjuhendaja (muusikalised tegevused erivajadustega inimestega, muusikateraapia) al 2012; Koeru Lasteaed Päikeseratas muusikaõp al 2015.

Autasud: Paide Rajooni parim noor kultuuritöötaja 1998; Eesti Kultuurkapitali Järvamaa Ekspertgrupi aastapreemia 2003; Järvamaa Kultuuripreemia “Aasta kultuurielu edendaja” 2011; EELK Tänukiri 2011; EELK  Aukiri 2012.


PLOOMPUU, KADRI (snd Laanepõld, 3.02.1960 Tallinn), Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse organist.

Hariduskäik: Tallinna 27. 8-klassiline kool 1967-1975, Nõmme LMK klaver 1967-1975, Georg Otsa nim. Tallinna MK klaver, orel 1975-1979, TRK klaver, orel 1979-1985.

Kutsekategooriad: B-kat organist.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: KMK oreliõp 1990-1999; Tallinna Piiskoplik Toomkog org al 1990, muusikatöö juht al 2013; Tallinna Püha Vaimu kog Läti Kolmainu osakog org al 1995; UI KMO juhataja assistent 2004-2007, juhataja 2007-2010; Tallinna Jaani kog org 2010-2012; KML juhatuse liige al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Georg Otsa nim Tallinna MK kontsertmeister, oreliõp 1985-1998.

Loominguline tegevus: regulaarne kontserttegevus solisti ja kammermuusikuna Eestis ja välismaal al 1985.

Tunnustused ja autasud: EELK tänukiri 2010, EELK aukiri 2012, EELK Aasta Kirikumuusik 2014, EELK teeneteristi III järk 2015.


PÕLD, MARI (snd Terasmaa 8.10.1939 Viljandi) - Juuru koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: Harju-Risti 7-kl kool 1947-1948; Silla 7-kl kool; Haapsalu KK 1954-1958; Tallinna Meditsiinikool 1958-1960 meditsiiniõde; UI KMO 1958-1963; Leningradi Meditsiiniinstituut 1963-1969.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELK-s: Haapsalu Jaani kog org-kj 1961-1963; Kullamaa Johannese kog  org 1969-1971;  Rapla Maarja-Magdaleena kog org-kj 1971-1993; Juuru Mihkli kog org-kj al 1993.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kullamaa ja Tallinn meditsiiniõde 1960-1963; Raplamaa haigla arst al 1969.

Autasud: EELK Aukiri 2014.


PÕLD, SIGRID (snd Kaljuste 29.12.1977 Tallinn) - Hageri koguduse koorijuht

Hariduskäik: Tallinna MKK üldklaver ja koorijuhtimine 1985-1993; G. Otsa nim MK koorijuhtimine,  muusikapedagoogika 1993-1997, EMA koorijuhtimine BA 1997-2002, EMA muusikapedagoogika 2002-2003, TÜ Eesti ajalugu BA 2009-2013, Eesti ajalugu MA 2013-2016.

Kutsekategooriad: Koorijuht III, A-kat kirikumuusik (koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hageri kog kj ja pühapäevakooli laulujuhendaja al 1990, kammerkoori Lambertus asutaja 1993, Hageri koguduse MK dir 1996-2001, KML juhatuse liige 2000-2019; Hageri LK dir al 2008; UI raamatukogu noodikogu hoidja 1997-2000; KMLi noortekoor Candela Ardora projektijuht ja kj 2002-2004; Misjonikeskuse peasekretäri kt 2012-2014; Konsistooriumi sekretär 2014-2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: OÜ Karomar muusikaõp 2005-2008; Kaarli kooli beebikooli juhendaja 2008-2012;  Hageri muuseumi varahoidja 2010-2012; Kohila valla kultuurinõunik al 2016.

Helisalvestised: CD Kammerkoor Lambertus “Hommikul ja õhtul” 2003, “Jõua jälle jõuluime” 2007, “Maa on nii kaunis” 2013, Pekka Simojoki “Ülistus” 2014.

Loominguline tegevus: Kooriga kontsertreisid Lätti, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaale ja Inglismaale, tutvustamaks Eesti vaimulikku koorimuusikat.

Autasud: EELK Aukiri 2012;  EKN oikumeenia preemia 2013; Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi aukiri 2014; EELK Aasta Kirikumuusik 2015, Kohila valla aukiri 2015


POROSON, HILLE (snd Tursk 2.06.1969 Rapla) - Rapla ja Viimsi koguduste organist

Hariduskäik: G.Otsa nim MK klaver 1984-1988; EMA klaver 1988-1993; UI KMO orel 1995;  Lübecki Kõrgem MK kirikumuusika, 2 aastat 1999-2001; Läti Muusikaakadeemia orel, 1 aasta 2002.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Rapla Maarja Magdaleena kog org ja muusikatöö korraldaja al 1992; Viimsi Püha Jaakobi kog org ja muusikatöö korraldaja al 2008; UI KMO klaveriõp.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Vanalinna Hariduskolleegiumi klaveri- ja oreliõp al 2003,  G.Otsa nim MK oreli eriala mentor 2018-2019

Autasud: EELK Aukiri 2009, EELK Aasta Kirikumuusik 2017.


PRINTS, AVE (05.06.1968 Tartu) - Ambla koguduse orelimängija

Hariduskäik: E. Vilde nim Juuru KK 1975-1981, Tapa 1. KK 1981-1986; Rapla LMK 1977-1981, Tapa LMK klaver 1981-1984; Tallinna Pedagoogiline Kool algklassiõp 1987-1989; EELK UI pedagoogilise osakonna kursus alg- ja põhikooli usuõpetuse õp 1991-1993; TÜ usuteadus BA 1993-1997; TÜ õpetajakoolitus/MA, põhikooli ja gümn usuõpetuse õp 1997-1998; TLÜ Inglise keel ja kultuur 2003-2005; TÜ romanistika/prantsuse keel ja kirjandus 2005-2008.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Ambla kog orelimängija 1993-1999, al 2014; naisansambli juhendaja 1996-1999, al 2014; praktikant al 1996; pühapäevakooli õp al 2014; koguduse nõukogu liige al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TRÜ rektoraat masinakirjutaja 1986-1987; Ambla PK/Ambla Lasteaed-PK/Ambla-Aravete Kool algklassiõpetaja 1992-1993, al 1999, inglise keele õp al 1999, usundiõpetuse õp al 2015.

Autasud: EELK Tänukiri 2017.


PRÜKK, HEIDY (21.02.1977) - Maarja-Magdaleena koguduse orelimängija

Hariduskäik: EELK UI hingehoiu eriala

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Maarja-Magdaleena kog orelimängija ja ppk õp


PUKK, LEA (23.12.1991) - Saku koguduse klahvpillimängija

Hariduskäik: EMTA klaver MA 2018.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Saku kog klahvpillimängija al 2013.


PUUSEPP, KATRIN (17.10.1972 Kadrina) - Torma koguduse orelimängija

Hariduskäik: Rakvere I KK  1979-1987; Rakvere LMK 1978-1986; TÕS lasteaia muusikakasvataja ja põhikooli muusikaõp 1987-1991; TÜ muusika  2004-2007.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Torma Maarja kog orelimängija al 2017.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Haljala KK muusikaklassi õp  1991-1995; A. Haava nim Pala Kool õp al 1995, sekretär, juhiabi al 2018.


PÄID, HELVE-SIRLE (snd Toomjõe, 23.08.1942 Tartu) - Rõngu koguduse orelimängija

Hariduskäik: Tartu 2. KK, Tartu Ped kool, TPedI

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Rõngu Mihkli kog orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Rõngu Rahvamaja naisansambli juhendaja, klaveriõp

Autasud: Eestimaa Uhkus 2009, Rõngu Valla aukodaniku tiitel 2017.


RAJANGU, KALEV (8.09.1971 Viljandi) - Pilistvere koguduse organist

Hariduskäik: Viljandi LMK; G.Otsa nim Tallinna MK klaver.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Pilistvere kog org al 1988; Viljandi Jaani kog org 1992-2015.


REIER, VELJO (19.09.1959 Tallinn) - Tallinna Toomkoguduse koorijuht

Hariduskäik: Tallinna 22. KK 1967-1978; Nõmme LMK tšello 1972-1977; TRK koorijuhtimine 1978-1986.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Piiskopliku Toomkog kj al 2001.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pireka Eesti OÜ laojuht al 2017.

Autasud: EELK Aukiri 2011.


REINARU, HELLE (snd Vest 7.05.1955 Tallinn) - Lääne-Nigula koguduse organist

Hariduskäik: Tallinna 42. KK 1973; EELK KMK lõpetamata

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Avinurme kog org-kj 1978-1980, Tudulinna kog org 1979-1980, Lääne-Nigula kog org-kj al 1982, arhiivi korrastaja al 2008, kog lehe toimetaja al 2016. 

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna I KK sekr 1973-1979, Tallinna Veevarustuse operaator 1980-1986, Vidruka kooli loovusringi juhendaja 2009-2013.

Autasud: EELK Aukiri 2012, EELK Teeneteristi tunnustusmärk 2015.


REINSOO, ÜLLE (12.05.1961 Tallinn) - Kihelkonna ja Mustjala koguduste organist-koorijuht

Hariduskäik: Nõmme LMK viiul 1977; G. Otsa nim Tallinna MK koorijuhtimine 1981; UI KMK lõpetamata.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kihelkonna kog org-kj al 1981,  kog segaansambli Collecta juhendaja al 1981, NK juhendaja al 1991; Lümanda  pühapäevakooli õp al 1991; Mustjala kog org al 2017.

Helilooming:  22 vaimulikku koorilaulu SKle ja NKle,  45 vaimulike koorilaulude seadeid SKle ja NKle; muud koorilaulud ja seaded;  muusika A. Kitzbergi näidendile “Kosjasõit” 2012.

Publikatsioonid: noot “Valik häid laule” 2008

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Lümanda Karu-Kati Lasteaed muusikaõp al 1982; Lümanda kultuurimaja SK ja naiskvarteti juhendaja al 1982.

Autasud: Saaremaa merelaulude võistluse “Vesikaare tuul” Grand Prix lauluga “Merelind” 1995; Heliloojate Liidu eripreemia laulule “Merevahuneitsi” 1997; EELK tänukiri 2011, 2017; Kihelkonna kog tänukiri 2013; Kihelkonna valla tänukiri 2015; konkursi “Loo laulule kaasmäng” 3. koht 2016; Lümanda PK tänukiri 2016; EELK tänukiri 2017; KML tänukiri 2019.


RIDBECK, RIHO (6.10.1950 Padise, Harjumaa ) - Tallinna Püha Vaimu koguduse koorijuht

Hariduskäik: G.Otsa nim Tallinna MK koorijuhtimine 1969; TRK koorijuhtimine 1976; õppinud laulmist (õp. G.Gulkina, H.Lamberg)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Püha Vaimu kog kj al 1990; KML segakoori KOSK dir al 2000 ja peadir al 2002

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: “Eesti Kontserdi” ansambli “Hortus Musicus” laulja ja löökpillimängija al 1972; ans “Kiigelaulukuuik” laulja ja hääleseadja 1987-2005; Huvialakooli Meero Muusik ans õp 2004 -2016.

Loominguline tegevus:

CD:  Segakoori KOSK CD (Obrecht “Salve Diva parens”, “Rännates läbi Euroopa kirikute”, 3 CD ans Kiigelaulukuuik ja ~30 CD ans “Hortus Musicus”.

Autasud: EELK Aukiri 2007, 2010; EELK Teeneteristi III järk 2012; Valgetähe viienda klassi orden 2015.


RIISIKAMP, MARJU (21.12.1958 Tallinn) - Türi koguduse organist

Hariduskäik: TMKK klaver 1977, TRK klaver 1982; fakultatiivne oreliõpe al 1981; Vanamuusika praktikum vok ansamblis  ja barokkorkestris (klavessiin, orel) Linnamuusikud 1983-1993; Val di Vizze (Itaalia) org 1994;  renessanssoreli ja klavessiini õpingud Christopher Stembridge juhendamisel 1994;  osalemine orelialastel meistrikursustel Itaalia linnades: Arezzo, Siena, Valvasone, Veneetsia, Ferrara, Brescia 1994-1998; EMTA klavessiin MA 2000, doktorantuuri loomingulise haru üliõpilane al 2008; Trossingeni muusikakõrgkool orel ja klavessiin  2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Püha Vaimu kog org 1984, Türi kog org al 2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: G.Otsa nim MK kontsertmeister  1982-1987; VHK  MK  klavessiiniõp, kontsertmeister 1987-2009; Kaminamuusika sarja (Vanalinna Muusikamaja) kunstiline juht. EMTA varajaste klahvpillide interpretatsiooni lektor 1995-2002; Tallinna Katoliku kiriku org 1985-1995; Türi MK muusikaloo ja klaveriõp, kontsertmeister al 2010.

Loominguline tegevus: oreli soolokontserdid  Venemaal, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Luxemburgis, Sveitsis, Itaalias, Austrias.

Väljaanded ja publikatsioonid: tõlkimine saksa ja inglise keelest: raamatud Klavessiinimäng (Guide to harpsichord, Ann Bond), Hermann Hesse Muusika (üks kaastõlkijatest), Heinrich Harreri Seitse aastat Tiibetis; artiklid väljaannetes Muusikaleht, Muusika, Sirp, Teater.Muusika.Kino al 1994.

Helisalvestised: CD Espressione (Frescobaldi soolo-ja vok.teosed koostöös A.-L.Poll, T.Jõesaar) 2000; Organ music from England and Italy (Byrd, Gibbons, Gabrieli, Merulo) 2006.

Autasud: Rahvusvaheline D. Buxtehude teoste konkurss Tallinnas EMTAs 2007, II koht.


RITSBEK, ÜLLE (27.04.1953 Tallinn) -  Harkujärve koguduse orelimängija

Hariduskäik:  TMKK klaver 1972; ERK  klaveri eriala 1978-1981  

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Harkujärve kog orelimängija al 2014, EMK Tallinna kog orelimängija al 2013.

Muud töökohad, ametid:   Asbury Seminar Ky, USA 1989-1993; Gordon College MA, USA 1993-1996; North Shore Light Opera Theatre repetiitor, kontsertmeister 1993-1996; Hamilton Methodist Church org-kj 1993-1996; Tallinna MK kontsertmeister al 1996.


ROGENBAUM, KATRIN (4.11.1961) - Hargla koguduse orelimängija


ROOLAHT, KATRE (25.08.1970 Kuressaare) - Püha koguduse orelimängija

Hariduskäik: Kuressaare MK 1985; G. Otsa nim Tallinna MK klaver 1989; EMA klaver 1995.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Püha Jakobi kog orelimängija

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kuressaare MK klaveriõp ja kontsertmeister, Eesti Kooriühingu registreeritud klaverisaatja, SA Laulu- ja Tantsupeo lepinguline klaverisaatja laulupeo eelproovides.

Autasud: EELK tänukiri 2016; Eesti Meestelaulu Seltsi tänukiri 2018.


ROOSAAR, MEELIS (22.06.1970) - Puhja koguduse koorijuht


ROOTS, KRISTIINA (snd Hermet, vahepeal Harjak 22.03.1971 Pärnu) - Kärdla koguduse orelimängija.

Hariduskäik: Elleri nim Tartu MK dirigeerimine 1986-1990, EMA dirigeerimine 1990 -1995; EELK UI teoloogia/hingehoid 2014-2018.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hingehoidja al 2019; Kärdla kog orelimängija, kammerkoori dir al 2000.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: SA Hiiu maakonna Hooldekeskus Tohvri hingehoidja al 2017; Hiiumaa sümfoniett dir al 2004.

Helilooming: 8 laulu kammerkoorile, soololaulud, 1 lühimuusikal.

Autasud: Kärdla linna preemia 2000.


RÜÜTELMAA, SIIRI (07.09.1979, Kärdla, Hiiumaa) - Emmaste ja Käina koguduste organist

Hariduskäik: Kärdla KK 1995-1998; Tallinna Meditsiinikool ämmaemand 1998-2003; EELK UI KMO kirikumuusika 2005-2007.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kärdla kog org-kj alates 2009; Emmaste kog org alates 2004

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:SA Hiiumaa Haigla, ämmaemand al 2003, Hiiumaa Noortenõustamiskabinet, noortenõustaja al 2009; Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, usaldusisik al 2004.

Autasud: EELK tänukiri 2016


RÖÖMEL, ANU (snd Junkur, 15.12.1958 Viljandi) - Viljandi Pauluse koguduse organist

Hariduskäik: TMKK klaver 1977;  TRK klaver 1982.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viljandi Pauluse kog org  al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Viljandi MK klaveriõp al 1982; TÜ VKA kontsertmeister.

Helilooming: lastelaulud Tere, Sõnadestki ilusam,  Leidsin muusika, Naerdes su juurde, Imeline viis, Vaata kuulata jpt.

Helisalvestised: CD Tere, Sõnadestki ilusam,  Leidsin muusika, Naerdes su juurde, Imeline viis, Vaata kuulata

Autasud: Tallinna Keskraamatukogu poolt korraldatud isamaaliste laulude võistlus II koht lauluga “Mu Eestimaa” 2009; Vaimulik Viis Vabariigile 3.-4. koht laulu “Palve Eestimaa eest” sõnade autor 2017.


SAAREMETS, MERIKE (09.09.1960 Suure-Jaani) - Kõpu ja Suure-Jaani koguduste organist

Hariduskäik: Suure-Jaani KK 1967-1978; Suure-Jaani KK muusikaklass klaver 1978; TÜ filoloogiateaduskond eesti filoloog 1978-1983; Tartu Õhtumuusikakool klaver 1983; eraviisilised orelitunnid Hugo Lepnurme (1984-1986) ja Rolf Uusvälja (1985-1994) juures; EELK KMK kirikumuusika 1994; EELK UI teoloog 1994-2001; Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool rahvusliku käsitöö eriala 2009-2013; TÜ VKA rahvusliku käsitöö osakond 2010-2014, pärandtehnoloogia MA 2017.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Pärnu Eliisabeti kog org ja muusikajuht 1985-1999; KMK oreliõp 1992-1999; KML juhatuse liige ja teaduslik sekr 1993-2008;  KML täiskasvanute täiendkoolituse projektijuht 1999-2000; Suure-Jaani Johannese kog org al 2003;

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Sillaotsa 8-kl kool eesti keele õp 1983-1985; Pärnu Sütevaka Humanitaargümn oreliõp 1996-1997; Kilingi-Nõmme NK „Kanarbik” dir 1999-2003; Kõpu PK eesti keele õp 2002-2007, Olustvere PK eesti keele õp 2008-2010; Heliloojate Kappide Majamuuseum Suure-Jaanis muuseumitöötaja al 2013.


SALUMÄE, KÜLLI (snd Kanarik 10.10.1961 Misso, Võrumaa) - EELK Viljandi Pauluse koguduse koorijuht

Hariduskäik: TPedI kultuurharidustöötaja koorijuhi lisaerialaga cum laude 1984; TÜ VKA  klassikaline ja kirikumuusika 2010.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viljandi Pauluse kog SK dir al 1992.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÜ VKA noorsootöö ja huvitegevuse ainete õppejõud al 1992.

Autasud: TÜ aumärk 2011;  EELK tänukiri 2011; Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse tänukiri 2011; TÜ VKA tänukiri 2012; Viljandimaa Aasta koolitaja 2017.


SALUMÄE, LIA (snd Sild, 29.10.1955 Tallinn) - Haapsalu ja Ridala koguduste organist ja koorijuht; Martna koguduse organist.

Hariduskäik: Georg Otsa  nim MK muusikaõpetus, koorijuhtimine 1975; EELK UI KMO 1987; täienduskoolitus improvisatsiooni ja koraalimängu alal  2000-2001.

Kutsekategooriad: EELK organisti kutse 1987.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Haapsalu Püha Johannese kog org-kj ja muusikajuht al  1975; Lääne praostkonna muusikasekr al 1992; noortekoori dir 1998-2004; KML juhatuse liige 1993-2001; Martna kog org al 2004 ja kj 2004-2017; Ridala koguduse org al 2008 ja kj al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Oru Kool muusikaõp (klaver, trumm, kitarr) 2004-2014.

Loominguline tegevus: vaimulike laulupäevade üldjuht Suure-Jaanis 1981 ja 1982, Otepääl 1989 ja Pärnus 2000 ning maakondlikel laulupäevadel üldjuht. Praostkondlike laulupäevade kunstiline ja üldjuht.

Autasud:  EV peaministri tänukiri 2004; Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse tänukiri 2005; EELK Aukiri 2005; Martna vallavanema tänukiri 2005; EELK Haapsalu kog teenetemärk 2011; EELK Teeneteristi III järk 2012; EELK Aasta kirikumuusik 2013; Kaitseliidu Lääne Maleva ja Naiskodukaitse Lääne ringkonna tänukiri 2014.


SCHÜTS, TIIU (11.03.1953 Kohtla-Järve) - Türi koguduse organist

Hariduskäik: Kohtla-Nõmme 8-kl Kool 1960-1968; Kohtla-Järve LMK 1963-1968;  H. Elleri nim Tartu MK koorijuhtimine 1968-1972; TRK koorijuhtimine 1973-1978; UI KMK orel 1992-1994; EELK UI kristlik kultuurilugu MA 2005-2007.

Kutsekategooriad: Koorijuht VI

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Türi Püha Martini kog org al 1998.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Türi PK muusikaõp-kj al 2011; Paide Täiskasvanute KK muusikaõp al 2011; Türi Kultuurikeskus kj al 2016.

Autasud: Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukiri 2009; Järvamaa kultuuripreemia Aasta kultuurihoidja 2011; EELK tänukiri 2012.


SELLIOV, ALLI (snd Koppel  05.06.1952 Kuressaare) - Tartu Pauluse koguduse orelimängija

Hariduskäik: Kuressaare LMK klaver 1967; Tallinna MK klaver 1971; TRK klaver 1976.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Pauluse kog orelimängija al 1976.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÕS  muusikaosakond klaveriõp 1976-1981; Tartu II MK klaveriõp al 1981.

Autasud: EELK Aukiri 2013.


SEPP, EHA - Järvakandi koguduse koorijuht


SESTER, REET (8.11.1954) - Põltsamaa koguduse koorijuht

Hariduskäik: TRK muusikapedagoogika 1980

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Põltsamaa kog kj al 1997

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Põltsamaa MK solfedžo õp, Põltsamaa Kultuurikeskuse segaansambli juhendaja.


SIIMER, MART (27.10.1967 Tallinn) - Rakvere Kolmainu koguduse organist

Hariduskäik: TRK kompositsioon 1987-1990, Norra Muusikaakadeemia 1992-1993, Eastmani MK (USA) kompositsioon MA 1996-1998, EMTA kompositsioon DMA 2002-2005.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Rakvere Kolmainu kog org al 2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Peeter-Pauli katoliku kog org al 1988; EMTA muusikateooria ja kompositsiooni õppejõud al 1999; Tallinna MKK muusikateooria õp al 2010, Odda kog (Hordaland, Norra luterlik kirik) org 2010.

Helilooming: koorilaulud Homme, Hüüan Su poole, Valu oskab olla targem, Paekivi laul, Päikesehobuste tants, Kuidas ma teaksin, Jäägu minu rahval rahu, Sajandi lähedus, Lüüriline fantaasia,  Jalgrataste talveuni, Hoppadi, Kuula, kuidas kumisevad uned, Talupoja laul, Mis on mõisa metsa taga, Taevateel, Kutse (paavsti missaks 2018)  jt;   Kantaat Püha Miikaeli mõõk 2001; Kantaat Kivide tulekeel 2005; Kantaat Sabor 2013; Oratoorium Lapsed vaatavad maailma pääle 2008; Näidend-kantaat Neljas kuningas 2012; liturgilist muusikat, sh u. 50 psalmi antifoni, missa ordinaarseid osi jm. 

CD: koorilaulud salvestatud erinevate kooride CD-del.

Autasud: Elleri preemia 2008, Aasta koorimuusika helilooja 2013; EELK tunnustusmärk 2009.


SIITAS, MARELLE (04.02.1970 Tallinn) - EELK Tallinna Jaani koguduse koorijuht ja muusikatöö koordinaator

Hariduskäik: Nõmme LMK klaver 1977-1984; Georg Otsa nim Tallinna MK koorijuhtimine 1985-1989; EMA koorijuhtimine 1989-1995, orel BA 1996-2000; EMTA orel MA 2000-2005.

Kutsekategooriad:  Koorijuht IV; A-kat kirikumuusik (organist-koorijuht).

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani koguduse noortekoori dirigent; Soome Püha Peetruse kog org-kj 2003-2007; Aegviidu Aleksandri kog org-kj ja NK “Anu” dir 2007-2009; KML sekr 2006-2014; Tallinna Jaani kog SK dir 2004-2005 ja al 2015, muusikatöö koordinaator al 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TMKK õp  1991-1994; Alfred Karindi nim SK peadir 2002-2007; Tallinna Tuletõrjeühingu SK "Sõprus" peadir 2015-2020.

Helilooming: soolo- ja koorilaulud.

CD: “Karksi Kiriku Kultuurisuvi”, 2007.

Autasud: EELK tänukiri 2013.


SILDOS, KRISTINA - Tallinna Püha Vaimu koguduse koorijuht


SISASK, EVE (snd Laumets, 29.05.1959) - Aegviidu ja Järva-Madise koguduste organist

Hariduskäik: TRK muusikapedagoogika 1984; G. Otsa nim Tallinna MK muusikateooria 1978; EELK UI KMO kirikumuusika D-kursus 2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Järva-Madise ja Aegviidu kog org al 2010


SÕERD, AIVAR (22.11.1964 Haapsalu) - Nõmme koguduse organist

Hariduskäik: TÜ rahanduse ja krediit 1990; EMTA orel 2018.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõmme Rahu kog Lunastaja kiriku org al 2011.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Riigikogu liige al 2011, Riigieelarve kontrolli komisjoni esimees 2017-2019, Viimsi Vallavolikogu liige al 2017.

Autasud: Valgetähe IV järgu orden 2002.


SÕNUM, SIRJE (1952) - Tamsalu koguduse orelimängija


SOONBERG, AILI (snd Linamaa 9.02.1960 Tartu) - Vigala koguduse organist

Hariduskäik: Tartu Elleri nim MK klaver 1975-1979, TRK klaver 1979-1982, UI KMO kirikumuusika D kursus 2004-2006.

Kutsekategooriad:  D-kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Vigala Maarja kog org-kj al 2004

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kivi-Vigala PK muusikaõp al 1996, väikekandle õp al 2007.


SOOSAAR, REET (17.06.1947) - Halliste koguduse orelimängija

Hariduskäik: TRK muusikateadus 1970-1977

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Halliste kog orelimängija al 1989

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Viljandi MK õp 1973-1982; Halliste PK õp 1984-2014.

Autasud: EELK Aukiri 2012


SUURLAHT, HELLE (6.02.1973) - Risti koguduse organist

Hariduskäik: G. Otsa nim MK koorijuhtimine 1989-1994; TÜ VKA rahvamuusika (kandleõp), 2001-2005; EELK UI KMO al 2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Risti kog org-kj  2008 - 2010 ja org al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Waldorfkool Läte kandle- ja folklooriõp, Läte Huvikool pilliõp (harf, hiiu kannel, väikekannel ja karmoška), August Pulsti Õpistu kandleõp (kandlekursused täiskasvanutele Tallinnas), Keila Tantsutoa eestvedaja ja sammude ettenäitaja, erinevate kandlemängukursuste juhendaja üle Eesti, väikekannelde ehitamise kursuse organiseerimine Waldorfkoolis Läte.

Autasud: Keila linna õpetaja tunnustuskiri; Eesti Kultuurkapitali Harjumaa Ekspertgrupi autasu.


SÜNTER, TIINA (snd Lääne 18.01.1978 Paide) - Karja, Pöide, Saaremaa Jaani ja Orissaare koguduste orelimängija

Hariduskäik: Paide 3. KK 1985-1993; Tallinna G. Otsa nim MK klaver 1993-1997;

EMTA instrumentaalpedagoogika 1997-2001.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Karja, Pöide, Saaremaa Jaani ja Orissaare kog orelimängija al 2017.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tartu I MK klaveriõp ning klaverisaatja 1999-2007; Tääksi PK huvijuht 2007-2012; Suure-Jaani Huvikooli klaveriõp 2008-2012; Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool muusikaloo õp 2009-2012; Orissaare MK klaveri- ja klarnetiõp ning klaverisaatja al 2012; Tornimäe PK muusikaõp al 2013; Tornimäe Lasteaed muusikaõp al 2017.


TAMBERG, DANGUOLE (snd Stonytė 09.07.1964 Butkai küla, Žygaičiai vald, Taurage rajoon, Leedu) - Nõva Püha Olevi koguduse organist

Hariduskäik: Žygaičiu KK (Leedu) 1971-1982;  J. Gruodžio nim Kõrgem MK, koorijuhtimine (Kaunas, Leedu)  1982-1986; Vilniuse Muusikaakadeemia koorijuhtimine (kaugõpe, Leedu) 1986-1988; TÜ VKA klassikaline ja kirikumuusika  2006-2010, muusikaõpe MA 2010-2012.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nõva Püha Olevi kog org al 2011.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Lääne-Nigula Vallavalitsus, Sutlepa Vabaajakeskuse juhataja  al 2011.


TAMM, TIIA (9.02.1960 Audru, Pärnumaa) - Audru koguduse orelimängija

Hariduskäik: Audru 8-kl kool 1967-1975; Tartu Pedagoogiline Kool lasteaia ja põhikooli muusikaõp 1975-1979; TRK muusikapedagoogika 1979-1984.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Audru kog orelimängija al 1989.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Audru Kool muusikaõp, LK ja PK dir al 1984, Audru SK al 2003 ja Pärnu NK Leelo dir al 1991

Autasud: Audru valla vapimärk aasta 2008; Audru valla aasta õpetaja 2017.


TARKMEEL, ANNELI (10.12.1975 Kuressaare) - Kuressaare koguduse koorijuht

Hariduskäik: Saaremaa ühisgümn 1994; TÜ 1994-2001; G. Otsa nim Tallinna MK 2001-2005 ja 2006-2010; TLÜ  muusikaõpetaja eriala 2009-2011.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kuressaare Laurentiuse kog SK Sauer kj al 2016

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Ajaleht Meie Maa ajakirjanik al 2012.


TENNO, TIIA (Ratas 1998-2005, 14.05.1968 Tartu) - Tallinna Jaani koguduse organist

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Jaani kog org


TETSMANN, AARO (2.09.1966) - Pärnu Eliisabeti koguduse organist

Hariduskäik: H.Elleri nim Tartu MK muusikateooria; EMA; Sibeliuse Akadeemia Helsingis (Soome) kirikumuusika ja orel

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viljandi Pauluse kog org 1997-2014; Pärnu Eliisabeti kog org al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TÜ VKA oreli ja liturgilise orelimängu õppejõud


TIGANE, INGRID (snd Ivanova, 21.3.1977 Tartu) - Otepää koguduse koorijuht

Hariduskäik: Miina Härma Gümn 1992-1995; EELK KMK (lõpetamata) 1995-1997; TÜ skandinavistika (norra keel ja kirjandus, kõrvaleriala inglise keel ja kirjandus) BA 1996-2001, kirjalik tõlge MA 2007-2009; Räpina Aianduskool maastikuehitus al 2019.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Otepää kog org-kj al 1993

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Estiske Laftehus OÜ müügiassistent 2000-2004; Ilves-Extra AS müügiassistent 2004-2006, müügijuht 2007; Laftehus OÜ müügiassistent 2007-2011; vabakutseline tõlkija 2000-2011; Estnorlink OÜ tõlk 2011-2013; Diapol Granite OÜ Norra müügijuht 2013-2016;  Nerostein OÜ Norra müügijuht 2016-2019.


TIITUS, MIRJAM (snd Mänd 7.12.1974 sünnikoht Tallinn) - Viljandi Jaani koguduse organist

Hariduskäik: Rapla LMK viiul 1990; Kohila Gümn 1993; EELK KMK organist-koorijuht 1998; Tallinna Pedagoogikaülikool saksa filoloogia 2001

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Viljandi Jaani kog org, lapsehoiu Jaani Lastemaja juhataja ning koguduse laste- ja peretöö juht al 2017.


TINT, AGO (24.11.1956 Tapa) - Väike-Maarja ja Järva-Jaani  koguduste organist

Hariduskäik: Tapa 1. KK 1975, TPedI orkestridirigeerimine 1975-1978, eratunnid oreli alal

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tapa Jakobi kog org-kj 1977-1990; Kadrina kog org-kj 1990-2001, Ambla kog org 2001-2002; Väike-Maarja kog org al 2005, Tapa kog org 2009-2010; Järva -Jaani kog org al 2017.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: orelimeister al 1973.


TOOMING, MARI (snd Maamets 6.03.1969 Tartu) - Tartu Peetri koguduse organist-koorijuht

Hariduskäik: H.Elleri nim Tartu MK koorijuht-muusikaõpetaja 1984-1988; EMA gümn muusikaõp täiendkoolitus 2000-2001; TÜ VKA kirikumuusik-muusikaõpetaja 2002-2005 (lõpetamata).

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kolga-Jaani kog org-kj 2000-2010; Tartu Peetri kog. org-kj al 2016. 

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:    Tabasalu LMK solfedžo õp 1989-1994; Ilmatsalu LMK solfedžo õp 1995-2004; Tartu Arsise Kellade kool solfedžo ja kellamängu õp ja ansamblite juhendaja al 2001; Tartu Arsise Noorteansambli juhendaja al 2007; Tartu Luterlik Peetri kooli muusikaõp al 2015.

Autasud: EELK aukiri 2014


LEND, MAARIAN (9.10.1980 Tallinn) - Tallinna Kaarli koguduse koorijuht.

Hariduskäik: TMKK klaver 1999, EMTA Koolimuusika Instituut koolimuusika 2006, Universität Mozarteum, Carl Orff Institut muusika, liikumiskasvatus 2003.

Kutsekategooriad: B-kat koorijuht

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Hageri kog SK dir 2001-2009; Kaarli kog lasteaed muusikaõp 2004-2013; KML LK “Väike küünal” kontsertmeister 2007-2015; Kaarli kog muusikastuudio kj al 2004, mudilaste muusikaringi juhendaja al 2004, noorteansambli juhendaja al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Nõmme Vabaduse Baptisti kog noorteansambli „Vabadus Valguses” juhendaja 2005-2010, Tallinn Huvikeskus “Kullo” ABC muusikaõp al 2003.

Helisalvestised: CD “Valguseks teistele” 2007, “Sinu palge ees” 2010.


TOOMPERE, PÄRTEL (21.12.1992 Tallinn) - Tallinna Toompea Kaarli koguduse koorijuht

Hariduskäik: Lasnamäe MK klaver 2008; Kadrioru Saksa Gümn 2012; G. Otsa nim Tallinna MK muusikateooria 2013;  EMTA kooridirigeerimine BA 2017; EMTA muusikateadus eeldatavalt MA 2019.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kaarli kog kontsertkoori dir al 2015, Kaarli kooli koorilaulu õp (ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja lastekoor) al 2015.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kadrioru Saksa Gümnaasium dir 2011-2013 ja al 2017; laulustuudio Lauluhaldjas õp al 2008; VHK eelkool muusikaõp al 2018.


TORRIM, AITA-LIIS (21.01.1997 Tallinn) - Pärnu Eliisabeti koguduse organist

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Pärnu Eliisabeti kog org


TORRIM, JAANUS (8.12.1975 Saaremaa) - Pärnu Eliisabeti koguduse organist

Hariduskäik: G. Otsa nim Tallinna MK koorijuhtimine, orel ja muusikapedagoogika 1995; EMA kompositsioon BA 2000, orel BA 2002; Griegi Akadeemia (Bergen, Norra Kuningriik) orelikursus 2004; EMTA orel MA 2006-2008; EELK UI al 2016. Oreli meistrikursused: O. Latry, H. Gebhardi, B. Haasi, Ines Maidre ja Sibeliuse Akadeemia.

Kutsekategooriad: A-kat kirikumuusik (organist-koorijuht)

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Türi ja Paide kog org 1989; KML juhatuse liige 1993-2003; UI KMK oreliõp 1995-1999; Pärnu Eliisabeti kog org al 1999, kj 2000-2010; Pärnu prk sekr al 2000; Kuressaare Laurentiuse kog org 2003-2004; UI KMO õppejõud al 2006.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: G. Otsa nim Tallinna MK Pärnu filiaal oreliõp 2000-2003; SA Eesti Orelikeskus juhatuse esimees 2002-2005; Pärnu MK oreliõpetaja 2003-2013; SA Sauer juhatuse esimees al 2003; Eesti orelisõprade Ühingu esimees 2007-2013.

Loominguline tegevus: Rahvusvahelise Kaarli Kiriku Muusikafestivali algataja 1996, 1998; Pärnu Eliisabeti Kiriku Orelifondi algataja 2000; Pärnu orelifestivali algataja, kunstiline juht ja peakorraldaja 2003; Pärnu Eliisabeti kirikusse uue Kriisa oreli ehitamise algataja ja korraldaja 2006.2010; oreli soolokontserdid Eestis ja mujal: Venemaal, Ukrainas, Rootsis, Soomes, Norras, Saksamaal ja USA-s; vokaalsuurvormide ettekandmised (2000 Ülestõusmispüha vigiilia, esitajateks Tallinna Kaarli koguduse Kontsertkoor, Pärnu Eliisabeti koguduse segakoor ja Pärnu Kammerkoor; 2001 U. Sisaski Eesti Missa, esitajaks koguduse segakoor; 2002 J. Torrimi Missa Pro de Funktis, esitajaks Eesti Rahvusmeeskoor; 2005 J. Torrimi Jõulu Missa, esitajaks koguduse tütarlastekoor ELISE; 2006 G. Faure Requiem, esitajateks Pärnu koguduse segakoor ja Kuressaare koguduse segakoor)

Looming: sümfooniline, vokaalsuurvormid ja orelimuusika (3 orelisümfooniat).

Helisalvestised:  4 CD plaati.

Autasud: Pärnu Linna Parima Teo konkursi III koht 2001; Pärnumaa Kultuurkapitali aastapreemia 2001; Teenetemärk Valge Tähe Medal 2002; EELK Teeneteristi III järk 2015; Pärnu linna teenetemärk 2017.


TRANKMANN, RIINA (snd Mõtt 25.02.1960 Jõgeva) - Iisaku ja Illuka koguduste organist

Hariduskäik: TÜ usuteaduskond religiooniantropoloogia MA aastad 2009;  Tallinna Pedagoogikaülikool Filoloogiateaduskond aastad 2002;  EELK UI KMK eelkursus 2007, Tallinna Pedagoogiline kool lasteaijakasvataja (muusikaline kasvatus) 1980

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Iisaku ja Illuka kog org al 2009, jutlustaja al 2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Jõgeva PK eesti ja saksa keele õpetaja 1991-2002; Iisaku Gümn õppealajuhataja 2002-2005; Kohtla-Järve Ühisgümn eesti keele õp 2005-2012; Jõhvi Vene Gümn (hiljem põhikool) ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õp al 2011.

Autasud: Tänukirjad


TRAUBLUM-RAMBI, EVELY (snd Traublum 15.09.1976 Tallinn) - Tapa koguduse organist

Hariduskäik: Tapa 1. KK 1983-1994; Tapa LMK 1985-1991; EELK KMK 1994-1999, TLÜ BA ja MA 2001-2006

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tapa Jakobi kog org al 2005  ja juhatuse esimees al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Ambla-Aravete Kool õp al 2001.


TRUMM, ANNE (25.04.1961 Võru) - Pindi koguduse orelimängija

Hariduskäik: Võru Kreutzwaldi Gümn 1979, Tallinna Riikliku Kooperatiivkaubanduse tehnikum 1985.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Pindi kog orelimängija al 2000.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Lasva Vallavalitsus 1983-2017, Võru Vallavalitsus registripidaja al 2018.

Autasud: EELK tänukiri 2011.


TRUU, HEIVI (03.01.1975 Lehtse) - Otepää koguduse orelimängija

Hariduskäik: Tapa LMK klaver 1989; Tapa Gümn 1993; TÜ ajalugu 1999, ajaloo- ja kodanikuõpetuse õp 2000.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Otepää Maarja kog orelimängija al 2013.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Otepää Gümn ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õp al 1998; TÜ Rahvakunstiansambli klaverisaatja 1993-1998; Otepää rahvatantsurühmade klaverisaatja alates 2008.

Autasud: Valgamaa aasta õpetaja 2007.


TULVIK, TIIU (snd Peikel, 13.03.1959 Haapsalu) - Noarootsi koguduse organist

Hariduskäik: Haapsalu 1. KK 1966-1977; E. Vilde nim. TPedI kultuurharidustöö 1977-1982; KMK orel 1998-1999.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Noarootsi kog org ja juhatuse esimees al 1992.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Pürksi Kultuurimaja kunstiline juht 1981-1983; Noarootsi Kooli lasteaia muusikaõp al 1983; Pürksi Kultuurimaja juhataja 2001-2017;

Pürksi kultuurimaja rahvatantsurühma juhendaja al 2003; Noarootsi Kooli õp al 2018.

Autasud: EELK Aukiri 2012; Mats Ekmani mälestusfondi stipendiumi laureaat 2014; Läänemaa kultuuritegija 2015; Heljo Talmeti nimelise rahvatantsupreemia laureaat 2017; EELK tänukiri 2018.


TŠERNOV, KAILI (25.09.1989 Paide) - Saku Toomase koguduse koorijuht.

Hariduskäik: EMTA koolimuusika MA 2014.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tallinna Toompea Kaarli kog muusikaringide juhendamine 2015-2019; Kaarli kooli lasteaed muusikaõp 2014-2019; Saku Toomase kog ans Saku Gospel asutaja ja kj al 2014.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pereraadio  toimetaja  2010-2014, al 2017 jaanuar; EEKBL Mustvee Betaania kog ülistusmuusik.

Autasud: Tallinna Toompea Kaarli kog tänukiri 2017.


UGAM, KRISTI ( 26.11.1976 Tallinn) - Reigi koguduse orelimängija

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Reigi kog orelimängija


UUK, AIVAR (17.03.1997 Keila) - Keila koguduse organist

Hariduskäik:  Keila Kool 2004-2016; Keila MK  klaver 2004-2011 ja orel 2011-2016; Mati Kõrtsi laulustuudio, klassikaline laul al 2015; EMTA orel BA al 2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Keila Miikaeli kog org al 2017.


VAHER, EVI (snd Oru 20.01.1961 Tallinn) - Audru ja Tõstamaa koguduste organist

Hariduskäik: Tallinna 22.KK 1969-1980; Tallinna Pedagoogikaülikool vene keele filoloogia 1980-1993; Tallinna Pedagoogikakool kasvataja 1990-1992; EELK UI KMO 2002-2005.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tõstamaa Maarja kog org al !999

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Pärnu Liblika Tänava Lasteaed 1986-2006; MTÜ Rahvakultuuri Selts “Hoiuspuu Memmed” juhendaja al 2004; Audru Lasteaed muusikaõp al 2006;  Kapell “ Kupparimuori” juhendaja al 2008; MTÜ Rahvuskultuuri Selts Kajakas juhendaja  al 2013.

Autasud:  Mitmed Tänukirjad


VAHER, KÄTLIN (15.05.1990) - Vastseliina koguduse orelimängija

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Vastseliina kog orelimängija


VAHULA, MERJE ( 8.03.1970 Tapa) - Karuse koguduse organist

Hariduskäik: EMA klaver, lisapill orel  BA 1995.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Karuse kog org al 2013; Mihkli kog org al 2011, Lihula kog juhatuse liige alates 2018.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kadrina Kunstide kool 1995- 2007; Rakvere Muusika- ja Kunstikool Kaur 2003-2007, Orissaare MK 2009-2011; Lihula MK klaveriõp, kontsertmeister al 2011.


VAIDLA, JAAN (3.02.1956 Tallinn) - Nissi koguduse organist

Hariduskäik: Nõmme LMK klaver 1962-1970; Tallinna 22. KK 1963-1970; TMKK klaver, muusikateooria 1970-1974; TRK klaver 1974-1979, muusikateadus (lõpetamata) 1981-1990.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Nissi Maarja kog org al 2009.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: TMKK kontsertmeister 1974-1976; Võru MK õp 1979-1981; Kääpa PK muusikaõp 1979; ENSV Kultuuriministeeriumi muusikaosakond TMKK õpetaja 1981-1991; Tabasalu MK direktor 1986-1996; RO Estonia kooriartist ja -inspektor 1996-2010; Tabasalu ÜG muusikaõp 1996-1998, 2010-2012; Tallinna Saarlaste SK dir 2000-2005; Riisipere Kultuurimaja laululaste juhendaja 2002-2015; MTÜ Martin Körberi Selts liige alates 2005, praegu juhatuse esimees; Vääna Mõisakooli klaveriõp 2010-2013; Nissi PK muusikaõp al 2010; Rapla MK klaveriõp al 2013; Kernu PK muusikaõp al 2014; NK Nelli dir al 2014; Keila naisansambli PÜÜ juhendaja al 2015.

Autasud: EELK tänukiri  2010; EELK aukiri 2017; EELK Aasta Kirikumuusik 2018


VAIKMÄE, HELGI (18.07.1938) - Tartu Soome koguduse orelimängija


VAINO, JÜRI (10.04.1961) - Jüri koguduse organist

Hariduskäik: Vara 8-kl kool aastad 1968-1976, Tartu LMK akordion 1971-1976; Viljandi Kultuurikool klubitöö, koorijuhtimise lisaeriala 1978-1983; EELK KMK 1996-1999, lõpetamata.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Jüri kog kj 1992-2004, org al 1992; Ida-Harju prk muusikasekr; KML juhatuse liige.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Viljandi restoranid Vikerkaar ja Viljandi, orkestrant; Eesti Filharmoonia Kammerkoor kooriartist 1987-1992; OÜ Rändmeister restauraator; OÜ Viimistluskoda; OÜ Säästvad Ehituslahendused; Rae vald, kalmistuvaht.


VAKK, ELE (30.08.1952) - Rõuge koguduse orelimängija

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs:  Rõuge kog orelimängija


VALLASTE, ÜLLE (28.02.1960 Kingissepp) - Kärla koguduse organist

Hariduskäik: Saaremaa Ühisgümn 1975-1978; Tallinna Pedagoogikakool koolieelse lasteasutuse kasvataja 1987-1990; EELK KMK (lõpetamata) 1992-1995; TÜ muusikaõpetaja BA 2008, muusikaõpetaja MA 2012.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kärla Maarja-Magdaleena kog org al 1992, kj al 1995.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kärla Lasteaed muusikaõp  al 1978;  Kärla MK solfedžo ja akordioni õp al 1994, rahvamuusika õp  al  2004.

Autasud: Kärla valla P. Südda nim. stipendium 1999; Kärla valla P. Südda nim. kultuuristipendium 2013; EELK Tänukiri 2010, 2017.


VARDJA, MAARJA (sünd Rips, 28.07.1961 Tartu) - Mustamäe koguduse klahvpillimängija ja Misjonikoori dirigent.

Hariduskäik: Tartu LMK klaver, lisaeriala viiul 1975; H.Elleri nim Tartu MK muusikateooria ja kompositsioon, lisaerialad orel, dirigeerimine 1980; TRK  dirigeerimine 1990.

Kutsekategooriad: A-kat kirikumuusik (koorijuht).

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Misjonikeskus, Misjonikoori dir al 1997; Mustamäe Maarja Magdaleena kog klahvpillimängija al 2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Vanalinna Muusikamaja  muusika-ja pühapäevakooli õp 1983-1987;  Oikumeenilise kirikukoori „Oikumene“dir 1984-1997;  J.Tombi Kultuurimaja (Mustpeade Maja) kunstnik-dekoraator 1985-1987; Nõmme MK  solfedžo õp 1988-1989; Tallinna Õpetajate Maja ringijuht-muusikaõp 1989-2003; Oleviste kiriku noortekoori dir 1999-2003; Lasteklubi „Väike Päike“ loovusõp 2003-2005; Oleviste kiriku LK kontsertmeister 2003 -2009; Oleviste SK dir 2004-2010; OÜ Opus Musicus solfedžo, harmoonia, kompositsiooni, klaverisaate õp täiskasvanutele al 2007.

Helilooming: Kantaadid koorile, solistidele, instrumentidele  ja bändile, nt  Gospelkantaat “Teelised”,  “Cantata pacis - Rahukantaat”,  laulukogumik “Hingekuld”, laulutsükkel “Väike valge tall”,  lastelaulude tsükkel “Väike päike”. Lisaks üle 70-ne koorilaulu, soololaulu, lastelaulu, mitmed laulud kirjutatud misjonipäevade ja kiriku suvefestivalide teemalauludeks ja hümnideks, nt reformatsioon 500-le pühendatud “Kindel linn” ja EV100-le pühendatud “Püha tempel”. Kümmekond arranžeeringut tuntud kirikulauludest. Muusika dokumentaalfilmidele „Kaks päeva augustis“ ja „Rahva vabadus”.

Loominguline tegevus: EELK ja EEKBL kiriklike sündmuste, laulupäevade ja misjonipäevade muusikatoimkondade liige,  ühendkooride dirigent.

Helisalvestsised: Umbes 50 heliteost on salvestatud erinevatele CD ja DVD plaatidele, sealhulgas on ka 4 autoriplaati.

Autasud: England International Church Music Festival in Coventry eripreemia ja tänukiri 1996; Tallinna Õpetajate Maja tänukiri 2000; EELK Misjonikeskuse tänukiri 2003; USA Montana International Choral Festivali tänupreemia 2006; EELK Aukiri 2018; EELK Misjonikeskuse tänukiri 2018.


VEERSALU, PIIA ( 28.01.1967 Kuressaare) - Anseküla ja Jämaja koguduste organist

Hariduskäik: Kingissepa 8-kl kool 1974-1978; Kuressaare Gümn 1978-1985; TÕS muusikaosakond, lasteaia muusikakasvataja ja põhikooli muusikaõp 1985-1989; EELK KMK 1990-1999 (lõpetamata), TTA hingehoid 2003-2011.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Kuressaare kog org-kj 1990-2003; Püha Jakobi kog org-kj 1993-2005; Anseküla Maarja ja Jämaja Kolmainu kog org 1989-1993, al 2010.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Kuressaare laste ja naiste varjupaik “Laurits” 2002-2016, Aste PK väikeklassi õp (haridusliku erivajadusega lapsed) al 2017.


VIGLA, KOIDULA (17.01.1934) - Muhu koguduse orelimängija


VIIUL, KAJA  (1.03.1963 Kose-Uuemõisa) - Tudulinna Rahu koguduse harmooniumimängija

Hariduskäik: Kose LMK klaver 1975-1981; Tallinna Pedagoogiline kool muusikapedagoogika 1981-1984

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tudulinna kog harmooniumimängija al 2004, juhatuse esimees 2013-2016.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: vabakutseline


VILBASTE, ANNELI (30.12.1967) - Tartu Ülikooli-Jaani koguduse organist

Hariduskäik: H. Elleri nim Tartu MK, klaver 1987; KMK  (lõpetamata); TTA  2013.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Tartu Ülikooli-Jaani kog organist al 2018

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: mitmed lastehoiud (muusikaõp), loominguline tegevus laste ja noorteansambli juhendamisel Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsis.


VOHLBRÜCK, INESE (snd Rugele 2.10.1959 Läti Vabariik) - Saksa Lunastaja koguduse organist

Hariduskäik:  Rezekne (Läti) MKK muusikateooria osakond 1974-1978; Läti Riiklik Konservatoorium musikoloogia osakond 1978-1983; EELK UI KMO D ja C kursus 2012-2016.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Saksa Lunastaja kog org al 2007; Läti, Soome kog  asendusorg al 2017; Tallinna Püha Vaimu kog org Iru hooldekodus al 2001.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded: Tallinna Raku lasteaed õp al 2003; Läti Kolmainu Jumala kog esinaine al 2002.

Autasud: Tallinna Haridusameti aukirjad ja tänukirjad.


VÄLJAMÄE, KAIA - Rapla koguduse koorijuht

Hariduskäik: G.Otsa nim Tallinna MK dirigeerimine 1970-1975.

Töökohad, ametid ja ülesanded EELKs: Rapla kog SK dir al 2005.

Muud töökohad, ametid ja ülesanded:  Kohila Koolituskeskus klaveriõp 1975-1998; Art Link Baltik klienditeenendaja

Autasud: EELK tänukiri 2016.