MÄLESTUSJUMALATEENISTUS

Pühapäeval, 30. märtsil kogunes hulk Kadrina eakamat rahvast leerimajja, et meenutada-mälestada Kadrina kogudust 30 aastat teeninud pastorit praost Henn Unti (1903-1986), kellel 29. märtsil oli 100. sünniaastapäev. Kadrina ei ole unustanud Henn Unti kui säravat isiksust, erudeeritud kirikuõpetajat, muhedat ja humoorikat kaaslast mistahes töödes-ettevõtmistes. Tema poolt algatatud remondi-, heakorra- ja restaureerimistööd kirikus ning selle ümbruses on meile tänasesse päeva jätnud nauditava arhitektuurimälestise. Suurim ettevõtmine oli kiriku tornikiivri taastamine. Neeruti Seltsi toimetatud väikevihikute A5 sarjas ilmus lühiülevaade Henn Undi eluloost. See on saadaval Neeruti Seltsi toas Kadrina Rahvamajas. Leerimajas võis nautida ka väikest näitust. Need olid 10 võrratut Henn Undi poolt kunagi joonistatud ja sõpradele kingitud looduspilti. Mälestusjumalateenistust ja sellele järgnenud meenutuste kohvilauda austasid oma kohalolekuga ka Hilja Unt ning Rein ja Eero Unt perekondadega. Kadrina pastor Meelis-Lauri Erikson märkis, et Henn Undi poolt kaua aega tagasi külvatud seemne vilju on koguduses praegugi tunda. Ilus pühapäev oli.

Tiiu Uusküla

Ilmunud Kadrina valla ajalehes "Kodukant" aprill 2003